![](/Uploads/2023/3/7e01a72eb39f62252702850e84214d36_DSC_0159.JPG)
Ένα δυνατό παιχνίδι για γερά νεύρα έγινε στο γήπεδο των Δένδρων, με γηπεδούχο της Δήμητρα Γιάννουλης και φιλοξενούμενο τον Αστέρα Μελισσοχωρίου με τελικό σκορ 2-2.
Της Βάσως Γκατζούλη
Την ισοπαλία παραχώρησε η Δήμητρα Γιάννουλης, αφού αν και προηγήθηκε δύο φορές, ισοφαρίστηκε από τον πολύ δυνατό Αστέρα Μελισσοχωρίου, που έπαιξε με πολύ πάθος και ψυχή στο παιχνίδι.
![](/Uploads/2023/3/37e39b3b1444cf39a3cbe8a563c39a06_DSC_0009.JPG)
![](/Uploads/2023/3/1e7dc648c0a84088337b91abe9fc3043_DSC_0010.JPG)
![](/Uploads/2023/3/98637bdff2df7b83836c9cb6ec775887_DSC_0023.JPG)
![](/Uploads/2023/3/026def669afc907eabf711d9328ccccd_DSC_0033.JPG)
![](/Uploads/2023/3/60cde431a17eed62edb1cf7ed29f4a8d_DSC_0035.JPG)
![](/Uploads/2023/3/7589a674717346c463adc924d138051a_DSC_0038.JPG)
![](/Uploads/2023/3/9cd7129093d20e327e8802bd48f7791d_DSC_0043.JPG)
![](/Uploads/2023/3/c8439aedaf77c140fbc1f52126662e0a_DSC_0046.JPG)
![](/Uploads/2023/3/54c1a4c8666cde2f6cc2155390990ef2_DSC_0056.JPG)
![](/Uploads/2023/3/3c2bb70bfcd8085eaf6d5b09b829ec98_DSC_0059.JPG)
![](/Uploads/2023/3/8102231a4c931254995ab100394d0e43_DSC_0075.JPG)
![](/Uploads/2023/3/dd8cc0e87494f1dfa2c965dc8974d709_DSC_0078.JPG)
![](/Uploads/2023/3/808a2c57b93ef10662c25b7e14c59a1c_DSC_0081.JPG)
![](/Uploads/2023/3/ebef19481e712c262e5188f538c34161_DSC_0083.JPG)
![](/Uploads/2023/3/5cd721ad9f9b65600d309b54885c437e_DSC_0085.JPG)
Μεγάλες ευκαιρίες χαμένες από τους φιλοξενούμενους στο πρώτο μέρος με τον Σωτήρη Περδίκη, καθώς και στην επανάληψη με Καραμάνο και Νούσια. Στο 83’ όμως ο Αστέρας θα μπορούσε να πάρει και τη νίκη, όταν ο Μπάμπαλης στην προσπάθειά του να διώξει τη μπάλα, την έστειλε κατά λάθος στο δοκάρι.
Στο 27’ το κόρνερ εκτέλεσε ο Γκαλγκανόπουλος, την κεφαλιά από κοντά ο Χατζηγρηγορίου για το 1-0. Στο 41’ καλό σουτ του Καραμάνου έφυγε άουτ, δύο λεπτά μετά ο Περδίκης έκανε το γυριστό σουτ που έφυγε μόλις άουτ.
Στο 44’ ο ίδιος παίκτης από την μικρή περιοχή έκανε την κεφαλιά που έπιασε με υπερένταση ο Κοτλής. Στην επαναφορά και πάλι ο Περδίκης με νέα κεφαλιά, μπλόκαρε και πάλι ο τερματοφύλακας της Γιάννουλης.
![](/Uploads/2023/3/281007a0d09d2b5db9cb27e567d8b4b6_DSC_0091.JPG)
![](/Uploads/2023/3/49606e721bdc70b4b7d6531f87da81c2_DSC_0097.JPG)
![](/Uploads/2023/3/e841facec4099814ab04c51312c81f9d_DSC_0103.JPG)
![](/Uploads/2023/3/7d8a35aac93f11ffb0aa7abea967fabd_DSC_0106.JPG)
![](/Uploads/2023/3/22fbce20533516575a2730839c58a3f2_DSC_0112.JPG)
![](/Uploads/2023/3/9cbd1eda3d47202f986591a428ef6d55_DSC_0120.JPG)
Στο 47’ την πρώτη κεφαλιά έκανε ο Νικόλι, η μπάλα κόντραρε στους αμυντικούς και ο νεαρός Βασίλης Νούσιας με ωραίο σουτ έκανε το 1-1.
Στο 58’ καλό σουτ του Καραμάνου, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι.
Ένα λεπτό μετά εξαιρετικό σουτ του Νούσια, η μπάλα όμως δεν βρήκε δίχτυα.
![](/Uploads/2023/3/5df8c3e4f04a4a8def869b6dbdbe1916_DSC_0128.JPG)
![](/Uploads/2023/3/8c496e31835d84d4b8bdfdf70d48f9f9_DSC_0132.JPG)
![](/Uploads/2023/3/63e689afd3b49381680c48ab9be930e7_DSC_0144.JPG)
![](/Uploads/2023/3/f752c698192db46d198213bb05528605_DSC_0146.JPG)
![](/Uploads/2023/3/157f31795b5c9e1ea6b97d530117865b_DSC_0149.JPG)
![](/Uploads/2023/3/e7cba90f3b5bd5baf6b225c6e1a2474c_DSC_0152.JPG)
![](/Uploads/2023/3/2c7535bbf4e52ac078aac020c2bbd4a2_DSC_0169.JPG)
![](/Uploads/2023/3/9862be89c8e6159adc7b7a36c0eaad86_DSC_0195.JPG)
Στο 71’ ο Γκαλγκανόπουλος εκτέλεσε το φάουλ και ο Αλατάς με κεφαλιά έκανε το 2-1.
Στο 80’ ωραίο φάουλ του Νούσια, η μπάλα έφτασε στον έμπειρο Βάϊο Αβδουλά και αυτός με ωραίο σουτ έκανε το 2-2.
Στο 83’ ύστερα από την παράλληλη σέντρα του Καραμάνου, στην προσπάθειά του να διώξει ο Μπάμπαλης την έστειλε στο δοκάρι.
Στο 88’ δεύτερη κίτρινη είδε ο Ζήσης Παραφέστας για τον Αστέρα.
![](/Uploads/2023/3/717a0e374511417697c65b59361b8f18_DSC_0140.JPG)
Δήμητρα Γιάννουλης (Δημήτρης Κοντοδήμος): Κοτλής, Σαπάκος (64’ Εμμανουήλ), Ματσικόπουλος, Κουρούτσαλης, Αλατάς, Μπάμπαλης, Αρσένης, Νάστας (11’ λ.τρ. Δαούλας – 57’ Αθανασίαδης), Καρέλας (46’ Κορλός), Γκαλγκανόπουλος, Χατζηγρηγορίου (57’ Βασιλόπουλος).
![](/Uploads/2023/3/79a2de117260ab308a6e8adcc3bebe07_DSC_0134.JPG)
Αστέρας Μελισσοχωρίου (Μάκης Αλεξούδης): Κουκούτσης, Σδράλης Β., Γουργιώτης, Κολοβός (46’ Νούσιας), Αβδουλάς, Μπιρόλ (46’ Νικόλι), Βασιλειάδης (81’ Χαρούλης), Περδίκης, Παραφέστας, Καραμάνος (92’ Βογιατζής), Γκαραβέλας.
![](/Uploads/2023/3/0aaac33d4644c21bd4c83f7cdc0f0bab_DSC_0124.JPG)
Διαιτητική τριπλέτα: Αντωνίου, Αναστασίου, Σκριάπας.