Φιλική ήττα για την ΑΕΛ

H ΑΕΛ ηττήθηκε από τη Νίκη Βόλου με σκορ 1-3 σε φιλική αναμέτρηση στο Στάδιο Αλκαζάρ (19/2). Το σκορ άνοιξε για τη Νίκη Βόλου με κεφαλιά του Ροχάνο στο 59ο λεπτό, το 0-2 έγινε με σουτ του Τζιώρα στο 77ο λεπτό.

Η ΑΕΛ μείωσε με εκτέλεση φάουλ του Κώστα Παπαγεωργίου στο 79ο λεπτό, ενώ το τελικό 1-3 έκανε πάλι ο Τζιώρας με γυριστό σουτ, μετά από σέντρα του Τοπαλίδη στο 85ο λεπτό.

ΑΕΛ (Ταουσιάνης): Θεοδωρόπουλος, Καλουτσικίδης, Κόλα (58' Γκοτζαμανίδης), Ηλιάδης (64' Μαξιμένκο), Μαϊδανός, Θωμαΐδης (46' Πλέγας), Αντράντα (58' Μιλτιάδης), Κ. Παπαγεωργίου (89' Γαρουφαλιάς),  Νικολιάς (75' Γλυνός), Μαυριάς (58' Πεντρόσο), Τσιριγώτης (64' Ογκμπόε).

Νίκη Βόλου (Ελευθερόπουλος): Μπάγιτς (46’ Μπουργάνης), Κάσσος (46’ Τοπαλίδης), Αναστασίου (61’ Δεληζήσης), Γρομητσάρης (61’ Δημητρίου), Ανδρέου, Κυριακίδης (61’ Κριμιτζάς), Παναγιωτίδης, Τσουκαλάς (46’ Γαβριηλίδης), Κρητικός (61’ Μέτσε), Ολαιζόλα (55' Ροχάνο), Σιάφα (55' Τζιώρας).