![](/Uploads/2023/2/9f243b44efbca5211b663c2ab7dc2f11_DSC_0136.JPG)
Στο 74’ του παιχνιδιού στον Πλατύκαμπο για το πρωτάθλημα της Β’ ΕΠΣΛ (18/2), ανάμεσα στον Απόλλωνα Γαλήνης με την Αστραπή Νέας Πολιτείας, σημειώθηκε ένας σοβαρός τραυματισμός με άτυχο τον τερματοφύλακα της Γαλήνης Ηλία Ζύμα!
Ο 28χρονος κίπερ τραυματίστηκε μόνος του, με τον παίκτη να σηκώνουν στα χέρια οι συμπαίκτες του γιατί πονούσε πολύ.
![](/Uploads/2023/2/14df7fa02f1cb49a049afffbfb75935f_DSC_0137.JPG)
Οι πρώτες βοήθειες δόθηκαν από τον γιατρό του αγώνα, ο οποίος μίλησε για τραυματισμό της αριστερής κνήμης.
Ο παίκτης μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο και η ακτινογραφία έδειξε κάταγμα στο πόδι, αναγκαστικά μπήκε γύψος για έξι εβδομάδες και αυτό θα τον αναγκάσει να απουσιάσει για ένα μεγάλο διάστημα από τις υποχρεώσεις της ομάδας.
![](/Uploads/2023/2/7a7e0e7172fe69d7a38b7997a6f2afe7_DSC_0151.JPG)
Ευχές από την ομάδα της Γαλήνης, της Αστραπής και το athleticlarissa για ταχεία ανάρρωση.