Φιλική νίκη για την ΑΕΛ

Φιλικό ματς έδωσε η ΑΕΛ στο Στάδιο Αλκαζάρ, όπου νίκησε εύκολα τον Αλμωπό Αριδαίας με σκορ 3-0. Σκόρερ για την ΑΕΛ ο Μαυριάς με κεφαλιά μετά από σέντρα του Καλουτσικίδη από δεξιά στο 18ο λεπτό, ο ίδιος παίκτης με σουτ εκτός περιοχής έκανε το 2-0 στο 25ο λεπτό, ενώ ο Νικολιάς με προβολή από κοντά έκανε το 3-0 στο 29ο λεπτό.

ΑΕΛ (Ταουσιάνης): Θεοδωρόπουλος (46' Σουλούκος), Καλουτσικίδης (80' Γαρουφαλιάς), Κόλα (46' Μαξιμένκο), Ηλιάδης (65' Γκοτζαμανίδης),  Μαϊδανός (46' Κοσσονού), Θωμαΐδης (79' Ζησούλης). Αντράντα (65' Μιλτιάδης, Πλέγας (46' Κ. Παπαγεωργίου),  Νικολιάς (46' Πεντρόσο), Μαυριάς (65' Νίνο), Τσιριγώτης (77' Όγκμποε).

Αλμωπός Αριδαίας (Τυριακίδης): Ντόκιτς (46' Τεντζέρης), Τσιμπούκας (84' Τούλης), Κυριακίδης (46' Μακρυδάκης), Σουλιώτης (87' Τσιακούδης), Ασλαμπάλογλου, Ταχματζίδης (71' Καρυπίδης), Εππάς (46' Παπαδόπουλος), Κέρθι (71' Λεσάι), Παρασκευάς (84' Μπρέγκνα), Μανωλάκης, Πατρινός (46' Πόποβιτς).