Νίκη από την άσπρη βούλα για το Ελευθεραί (PICS)

Ένα δυνατό παιχνίδι έγινε στο Ελευθεραί ανάμεσα στην τοπική ομάδα και την Ομόνοια με τελικό σκορ 1-0.

Το παιχνίδι για τις δύο ομάδες δεν είχε ιδιαίτερες φάσεις, με το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση να κρίνει το παιχνίδι.

Στο 37’ κόρνερ εκτέλεσε ο Χρήστος Γκουζιώτης, ο Θεοδώρου έκανε το σουτ, έβγαλε σε νέο κόρνερ ο Ραζάκιας. Το επόμενο λεπτό το κόρνερ εκτέλεσε ο Γκουζιώτης, ο Μούτσα Μ. όμως ανέτρεψε τον Χλόπτσιο, δόθηκε πέναλτι, που εκτέλεσε εύστοχα ο Βαγγέλης Θεοδώρου για το 1-0.

Στην επανάληψη πίεσε η Ομόνοια, έκανε τρεις καλές ευκαιρίες δίχως όμως αποτέλεσμα.

Στο 55’ και 75’ ο Αντώνης Λεμονής εξ’ επαφής δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Και στο 85’ ο Βαγγέλης Σκοτεινιώτης έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, απέκρουσε όμως ο έμπειρος Καραποστόλης.

ΑΟ Ελευθερών (Γιάννης Τσιφλίζογλου): Καραποστόλης, Μιχαλόπουλος, Μακρίδης, Ντουρουντάκης, Καρακότσογλου, Χλόπτσιος, Γκουζιώτης, Οικονόμου, Αετόπουλος, Θεοδώρου, Μαντζιώνης (60’ Καδράκος).

Ομόνοια Λάρισας (Στέλιος Τζήμας – Θοδωρής Μακρής): Ραζάκιας, Αθανασίου, Κυριάκος, Μούτσα Μ., Παπακώστας, Κορώνας, Λεμονής, Σκοτεινιώτης, Ευαγγελούλης (75’ Αφεντούλης), Χατζής (46’ Παππάς), Σπανός.

Διαιτητική τριπλέτα: Ακρίβος, Φακής, Αναγνωστόπουλος.