![](/Uploads/2023/2/a54cc46016acb4c48b8fa2e78df7eef1_305260378_424203693026125_4944220005023661150_n.jpg)
Δύο πολύ σημαντικές προσθήκες έκανε ο Δωτιέας Αγιάς που τα πάει εξαιρετικά στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής (2ος όμιλος). Ο σύλλογος απέκτησε τον ιδιαίτερα ταλαντούχο μέσο Αουρελιάνο Πρέτσι που διακρίνεται για την μαχητικότητά του με σημαντικές παραστάσεις στη Γ’ Εθνική και τον επιθετικό Jean François Ngo'o. Αναλυτικά οι ανακοινώσεις:
![](/Uploads/2023/2/4b383c8031c2611b7601eb06aaa70c6f_328115387_735442811234655_5028983745765463737_n.jpg)
"Το ΔΣ του Δωτιέα Αγιάς είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την έναρξη συνεργασίας με τον ποδοσφαιριστή Αουρελιάνο Πρέτσι. Ο 22χρονος αμυντικός μέσος ξεκίνησε από τις ακαδημίες της Ελπίδες Χαλάστρας, του Κένταυρου Ευόσμου και Ντίνου Κούη και στη συνέχεια αγωνίστηκε στον Καμπανιακό με επιτυχία.
Η διοίκηση του συλλόγου του εύχεται μια υγιή σεζόν γεμάτη δύναμη και επιτυχίες!".
![](/Uploads/2023/2/e4d7e750d495a5d15ca1b2bc59252701_329136574_1902822536747181_6767376192782166760_n.jpg)
"Το ΔΣ του Δωτιέα Αγιάς είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την έναρξη συνεργασίας με τον ποδοσφαιριστή Jean François Ngo'o. Ο 24χρόνος Καμερουνέζος επιθετικός ξεκίνησε την καριέρα του από την Γαλλική Αμιαν και τα δυο τελευταία χρόνια αγωνιζόταν στον Απόλλων Λάρισας. Η διοίκηση του συλλόγου του εύχεται μια υγιή σεζόν γεμάτη δύναμη και επιτυχίες!".