![](/Uploads/2023/1/cbd29f11c17b747e9b70958a180d0afc_stin-aek-v-o-frank-masa-denlarge.jpg)
Μεταγραφική ενίσχυση στην ΑΕΚ Β' με φόντο την πρώτη ομάδα. Στην ανακοίνωση αναφέρεται: «Η ΠΑΕ ΑΕΚ ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή Φρανκ Μάσα, ο οποίος έχει υπογράψει συμβόλαιο με ημερομηνία λήξης 30/6/2024.
Ο Φρανκ Μάσα είναι γεννημένος στις 21 Μαρτίου του 2003 στην Ακτή Ελεφαντοστού και αγωνίζεται στη θέση του ακραίου επιθετικού. Προηγούμενη ομάδα του ήταν η Ivoire FC και έχει συμμετοχές με την Εθνική U19 της χώρας του. Ο ποδοσφαιριστής θα ενταχθεί άμεσα στην ΑΕΚ Β».