![](/Uploads/2023/1/1efe22c4f759e1f278260c3d801d5907_16121852469.png)
Δύο παίκτες της ΑΕΛ είδαν την κίτρινη κάρτα στη χθεσινή αναμέτρηση με τον Απόλλωνα Πόντου. Κίτρινη κάρτα είδε ο Χάρης Ηλιάδης που έφθασε τις τέσσερις και θα χάσει ένα από τα επόμενα τέσσερα παιχνίδια της Super League 2, ενώ ακόμα «κιτρινίστηκε» ο Μαξίμ Μαξιμένκο. Θυμίζουμε ότι ο Νίκος Γκοτζαμανίδης, για την κόκκινη κάρτα που δέχτηκε μετά τη λήξη της εκτός έδρας αναμέτρησης με τον Πανσερραϊκό, θα χάσει και τον αγώνα με την Αναγέννηση Καρδίτσας (εντός έδρας).