Νίκες για Βλαχογιάννι, Γιάννουλη και Σμόλικα

Δείτε ρεπορτάζ από αγώνα της Α’ ΕΠΣΛ DE TOX που διεξήχθησαν την Κυριακή (29/1).

Αστέρας Μελισσοχωρίου-Δόξα Βλαχογιαννίου 0 – 2

Η Δόξα Βλαχογιαννίου επικράτησε με σκορ 0-2 στο Μελισσοχώρι κόντρα στον τοπικό Αστέρα.

Στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Φράντζας με ωραίο τελείωμα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Στο 58ο λεπτό, ο Γελαλής διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Αστέρας Μελισσοχωρίου (Μάκης Αλεξούδης): Κουκούτσης, Σδράλης Θ., Βογιατζής, Τζεμολάρι (25’ Αγγελακόπουλος), Γουργιώτης (46’ Μπιρόλ), Παραφέστας, Περδίκης, Βασιλειάδης (70’ Νούσιας), Καραμάνος, Καφαντάρης, Νικόλι (70’ Χατζής).

Δόξα Βλαχογιαννίου (Χάρης Νούσιας): Μιγδάνης, Γκουρομπίνος Μ. (85’Φακίτσας), Γκουρομπίνος Δ., Φράτζας, Κυπαρίσσης, Λάλος (70’ Χρόνης), Αθανασούλης, Αλεξίου (80’ Πέτρου), Λάκης, Γελαλής, Ιωαννίδης.

ΑΟ Μαυροβουνίου-Όλυμπος Γόννων 1 – 1

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση στο Μαυροβούνι, ανάμεσα στην τοπική ομάδα και τον Όλυμπο Γόννων. Ο Όλυμπος Γόννων στο 43ο λεπτό, άνοιξε το σκορ, όταν ο Μάντζαρης από πλεονεκτική θέση σκόραρε.

Στο 86ο λεπτό του παιχνιδιού, ο Μπατζέλας Ν., με όμορφο τελείωμα ισοφάρισε σε 1 -1 Οι Γόννοι ολοκλήρωσαν το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Γκαμπέτα στο 90′.

Μαυροβούνι (Δημήτρης Κουκουλιαύκας): Ριζόπουλος Τ., Μπάγκας Δ., Στατήρης (65’ Πράπας), Κολιοφούτης (79’ Σκαφιδάς), Μπάγκας Κ. (79’ Τατσέλος), Μπατζέλας Β., Μπατζέλας Ν., Μπέτσης, Φακίτσας (55’ Ακριβόπουλος), Σπανός, Κακαζούκης.

Όλυμπος Γόννων (Δήμητρης Κωστής): Παπαζήσης, Αλεξόπουλος, Ζαϊρές Γ., Γκαμπέτας, Μπούμπουλης Θ., Μπουζούκας, Μάντζαρης, Κολτσίδας (70’ Τσιντζιλώνης), Γαγάρας, Μπούμπουλης Β. (73’ Γκαγκανάσιος), Σερίφης.

Τύρναβος 2005 -Δήμητρα Γιάννουλης 0 – 1

Η Δήμητρα Γιάννουλης επικράτησε εκτός έδρας του Τυρνάβου με σκορ 0-1. Στο 56ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Νάστας με ένα ωραίο τελείωμα, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και άνοιξε το σκορ για το 0-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Τύρναβος 2005 (Νίκος Αργυρούλης): Τσούκας, Καρράς, Παπαγεωργίου, Μπαλκούρας, Τσατσελάρι, Σιούτης, Φούντας, Παππάς, Γαλάρας, Κατσαρός, Τσέσμα (Ματράκης, Πέτρο, Λάζος).

Δήμητρα Γιάννουλης (Δήμητρης Κοντοδήμος): Βιλανάκης, Κουρούτσαλης, Αλατάς, Σαπάκος, Ματσικόπουλος, Κορλός, Γκαλγκανόπουλος (75’ Τσεκούρας), Νάστας (61’ Καρέλας), Εμμανουήλ (70’ Αθανασιάδης), Καρβούνης (70’ Δαούλας), Βασιλόπουλος (46’ Χατζηγρηγορίου).

Σμόλικας Φαλάνης-Δαμασιακός 1 – 0

Μεγάλη νίκη για τον Σμόλικα που κέρδισε με 1-0 τον Δαμασιακό. Στο 48ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Νερπιέτρη από πλεονεκτική θέση έκανε το 1-0 που ήταν και το τελικό σκορ.

Σμόλικας Φαλάνης (Νίκος Παπανικολάου): Παπαγιάννης, Πολύζος, Μπαρούτζας, Γκιόνα, Τάφα, Γούτος, Μπάκος, Γκαλμπογκίνης, Νεπιέτρι, Πασής, Χατζούλης (Ζιώγας, Χαζίζι, Σκούπρας).

Δαμασιακός (Φώτης Πλίτσης): Γεωργούλας, Λέτσιος, Μουσιάρης Θ. (80’ Πέτρου), Καρακάνος, Μπακαΐμης Στ., Τσάλτας, Μουσιάρης Δ., Κυρατζής (60’ Μπακαΐμης Χρ.), Δεληχάς (60’ Πλίτσης Δ.), Δημητρέλης, Σάρα.