![](/Uploads/2023/1/f25ba408b3b54a373c53b39c7e33bfab_DSC_0146.JPG)
Το παιχνίδι ανάμεσα στον Παναγροτικό Νίκαιας και το Κιλελέρ που έγινε την Κυριακή (29/1), έληξε με σκορ 1-3.
Της Βάσως Γκατζούλη
Σίγουρα στο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι ήταν οι κυρίαρχοι στον αγωνιστικό χώρο, πολύ νωρίς μόλις στο 3’ προηγήθηκαν με πέναλτι που κέρδισε ο Ηλίας Πανταζής όταν τον ανέτρεψε ο Χρήστος Πετράκης και εκτέλεσε εύστοχα ο Χασομέρης για το 0-1.
![](/Uploads/2023/1/49fb61415782ca7d39f53f7c02f08b12_DSC_0012.JPG)
![](/Uploads/2023/1/0a3ec582c1aa690a81f04495ee5030a4_DSC_0020.JPG)
![](/Uploads/2023/1/e4a949650b509a79f9b3eb2e4e110655_DSC_0027.JPG)
![](/Uploads/2023/1/f7db29f6bafd3fce1c6d2660122c8a6c_DSC_0034.JPG)
![](/Uploads/2023/1/b6f2f7f17ab277975db3b36a5ac59ef4_DSC_0039.JPG)
![](/Uploads/2023/1/6d42f85c66039af3fb5a0ebc049073e1_DSC_0042.JPG)
![](/Uploads/2023/1/098473d876dd209fdb23a8d244b7ce38_DSC_0045.JPG)
![](/Uploads/2023/1/a6d5306b643a0e8838820c0930c6b654_DSC_0058.JPG)
![](/Uploads/2023/1/cae0ffc06009d865297b709d07e436fe_DSC_0064.JPG)
![](/Uploads/2023/1/83d9cf3481c4ca98396b538d7ef4be17_DSC_0074.JPG)
![](/Uploads/2023/1/72a824f414d20cc130981b4a59feefde_DSC_0096.JPG)
Στο 12’ πέτυχαν και δεύτερο τέρμα, όταν ο Αναγνώστης εκτέλεσε το κόρνερ, δύσκολα με το ένα χέρι έδιωξε προσωρινά ο Νικολακούλης, στην επαναφορά όμως ο Ντιντής Θ. που παραμόνευε με κεφαλιά εξ’ επαφής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-2.
Στην εκπνοή του ημιχρόνου στο 44’ οι γηπεδούχοι που είχανε μπει για τα καλά στο παιχνίδι, κατάφεραν να μειώσουν σε 1-2, ύστερα από την εξαιρετική ενέργεια του Μιχάλη Γκανάβα, που κυριολεκτικά «άδειασε» τους αμυντικούς, έδωσε για τον Αχιλλέα Γκουντίκα και αυτός με ωραίο πλασέ έκανε το 1-2.
![](/Uploads/2023/1/f4c413ed93a178639febd278c5e210db_DSC_0106.JPG)
![](/Uploads/2023/1/8940224aa62016f5ac039a4b58866401_DSC_0108.JPG)
![](/Uploads/2023/1/5756412b6c3f231451ed775186ae082f_DSC_0111.JPG)
![](/Uploads/2023/1/097fd888baa2167e5a2ecb66ed86541d_DSC_0115.JPG)
![](/Uploads/2023/1/af668b6020dbe1e458a24d527a3ba4d3_DSC_0121.JPG)
![](/Uploads/2023/1/8393347284ad50579a60992dc8d8b8a4_DSC_0130.JPG)
![](/Uploads/2023/1/5a8591a0d20334b31fe378fe08740819_DSC_0133.JPG)
Στο δεύτερο μέρος όμως φάνηκε πως ο Παναγροτικός δεν είχε τα ψυχικά αποθέματα για να κοντράρει τον αντίπαλο, στο 65’ χαμένο τετ α τετ του Τζέκα έσωσε την τελευταία στιγμή ο Νικολακούλης.
Στο 72’ εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Θανάση Παπαγεωργίου που πέρασε τη μπάλα πάνω από το τείχος και καρφώθηκε στο γάμα για να γίνει το τελικό 1-3.
![](/Uploads/2023/1/cafabef4b7d123a779544e67aa66c06c_DSC_0141.JPG)
![](/Uploads/2023/1/e3575bc950d8d6b50323c80c830cfac4_DSC_0155.JPG)
![](/Uploads/2023/1/e672792acf6e312f3f68ca138ca9d50a_DSC_0164.JPG)
![](/Uploads/2023/1/3f8edbf28f5e9e95a95393174a0daad1_DSC_0166.JPG)
![](/Uploads/2023/1/0d7dac34eb2c9388cf933fdb5dfc0966_DSC_0168.JPG)
![](/Uploads/2023/1/836c6842094dfb0536cf617503639262_DSC_0175.JPG)
Στο 80’ το Κιλελέρ είχε οριζόντιο δοκάρι στο σουτ που έκανε ο Ντιντής. Για τον Παναγροτικό στο 93’ δεύτερη κίτρινη – κόκκινη δέχθηκε ο Ακρίβος.
![](/Uploads/2023/1/8781b9ebfd7e0f578379c773c924b479_DSC_0100.JPG)
Παναγροτικός Νίκαιας (Γιώργος Μάτος): Νικολακούλης, Σώκος, Ακρίβος, Πετράκης Χ. (16’ λ.τρ. Πετράκης Μ.), Παπακώστας Α., Ρακίπι Α. (85’ Πιτσίλκας), Γκανάβας, Γκουντίκας, Παπακώστας Η. (80’ Ανυφαντής), Περήφανος (80’ Γεωργόπουλος), Μανακούσιος Δ.
![](/Uploads/2023/1/acf154d475153eb7f9013a25b2a45b74_DSC_0091.JPG)
ΑΕ Κιλελέρ (Κώστας Κατσάρας): Κουτσιρίμπας, Πανταζής Η., Μπαρούτας, Αντωνίου, Τσακίρης, Ντιντής, Βαγενάς, Παπαγεωργίου (75’ Αργύρης), Γκουγκουλιάς (65’ Παπαχρήστος), Χασομέρης (75’ Χατζησαββίδης), Αναγνώστης (60’ Τζέκας).
![](/Uploads/2023/1/e29abad7f75cdda8c8f7f867569a1cea_DSC_0083.JPG)
Διαιτητική τριπλέτα: Νίτσας, Αναστασίου, Ρουπέλας.
![](/Uploads/2023/1/6a93c64e20cf1ee7d0e465d833a35b9b_DSC_0195.JPG)
![](/Uploads/2023/1/ec60ea8e90824853768010c092b3b23b_DSC_0209.JPG)
![](/Uploads/2023/1/3151e45f61a666a0689af9aeaf472c92_DSC_0220.JPG)
![](/Uploads/2023/1/0531271c01cc0057a1209ca55ca654e0_DSC_0229.JPG)
![](/Uploads/2023/1/0383b250e24ac57af9b2df30527490e6_DSC_0243.JPG)
![](/Uploads/2023/1/d0ff7d39c91c1a68ac38eebabe745a1f_DSC_0247.JPG)
![](/Uploads/2023/1/4789682583d787f7c5451a6b651b9d02_DSC_0251.JPG)
![](/Uploads/2023/1/86e7189512e38a8c8c6ef67e6663c0fa_DSC_0255.JPG)
![](/Uploads/2023/1/e941c354e23745df2a9c1c87810d3399_DSC_0298.JPG)
![](/Uploads/2023/1/e2e75d5fcc837b4b72c03bf39c6c044c_DSC_0311.JPG)
![](/Uploads/2023/1/cc5c9eb770a2bd3ec8cafb1107497307_DSC_0354.JPG)