![](/Uploads/2023/1/f9a53469bf3fe9b3909c9aee7ea13b6a_326362344_3561878644036971_6289499212244661021_n.jpg)
Ο Αχιλλέας Φαρσάλων συνεχίζει την μεταγραφική του ενίσχυσή. Τελευταία μεταγραφή ο νεαρός Χρήστος Κρικώνης. Αναλυτικά η ανακοίνωση αναφέρει:
«Η Διοίκηση της ομάδας μας βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την απόκτηση του Χρήστου Κρικώνη. Ο Κρικώνης αγωνίζεται ως μεσοεπιθετικός και μέχρι πρότινος ανήκε στην ομάδα του Δωτιέα Αγιάς.
Επίσης κατά το παρελθόν έχει αγωνιστεί στα τμήματα υποδομών της ΠΑΕ ΑΕΛ τόσο στην Κ-17 όσο και στην Κ-19 ενώ ξεκίνησε την καριέρα του από τις Ακαδημίες Ποδοσφαίρου Βουτιρίτσα.
Σύσσωμη η Διοίκηση της ομάδας μας καλωσορίζει τον Χρήστο στην οικογένεια του Αχιλλέα Φαρσάλων και του εύχεται καλή αγωνιστική σεζόν με υγεία και επιτυχίες».