![](/Uploads/2023/1/1b6f5a2a8cdfa0a2ef0db68ba8716ba8_anakoinothike-o-giannis-taousianis-ston-levadeiako.jpg)
Όσον αφορά τον εκτός έδρας αγώνα με τον Απόλλωνα Πόντου, ο τεχνικός της ΑΕΛ κ. Γιάννης Ταουσιάνης δεν θα έχει στη διάθεσή του τους τιμωρημένους Γκοτζαμανίδη, Κοσονού, τον τραυματία Όγκμποε και λογικά θα έχουν ξεπεράσει τα προβλήματα τραυματισμών οι: Κ. Παπαγεωργίου, Ηλιάδης, Θεοδωρόπουλος. Μόνος του συνεχίζει να προπονείται ο Θανάσης Παπαγεωργίου.
Η ΑΕΛ θα επιδιώξει φυσικά να πάρει τη νίκη και να συνεχίσει τον αγώνα της στη φετινή SL2 για άνοδο στην μεγάλη κατηγορία.