![](/Uploads/2023/1/cb25849ff95b6a9c5747cc1f8b8f81fa_324102630_1512737362553200_8568339241280559329_n.jpg)
Ο Δαμασιακός συνεχίζει την μεταγραφική του ενίσχυση με στόχο την καλύτερη δυνατή παρουσία στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΛ DE TOX. Ο σύλλογος απέκτησε τον 21χρονο Δημήτρη Πλίτση από τον Ολυμπιακό Αμπελιάς. Παίκτης με ποιότητα, που αναμένεται να βοηθήσει στην προσπάθεια του Δαμασιακού. Αναλυτικά η ανακοίνωση αναφέρει:
«Στην 3η του χειμερινή μεταγραφή προχώρησε ο Αθλητικός Όμιλος Δαμασίου "ΔΑΜΑΣΙΑΚΟΣ" με την απόκτηση του Δημήτρη Πλίτση. Ο 21χρονος, που πριν τον Δαμασιακό έπαιξε στον Ολυμπιακό Αμπελιάς, αγωνίζεται ως μεσοεπιθετικός και αναμένεται να δώσει πολύτιμες λύσεις στους προπονητές Φώτη Πλίτση και Δημήτρη Ζηρδέλη. Η διοίκηση καλωσορίζει τον Δημήτρη Πλίτση και του εύχεται υγεία και επιτυχίες με την ομάδα μας».