![](/Uploads/2023/1/a6343579142a300f25cdb1caaf195e8e_314665083_815341016093708_3818540577466373516_n.jpg)
Με γκολ του Πέτρου Τσεκούρα στο 85΄, το Ελευθεραί πήρε το ντέρμπι της αγωνιστικής απέναντι στο Αβέρωφ με 1-0.
*Πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του πατέρα του προέδρου της ομάδας του Ελευθεραί, Θανάση Τόλλια.
Ελευθεραί (Γιάννης Τσιφλίζογλου): Καραποστόλης, Μιχαλόπουλος, Μακρίδης, Ντουρουντάκης, Καρακώτσογλου, Χλόπτσιος, Τσεκούρας, Βασιλείου, Οικονόμου, Γκουζιώτης, Θεοδώρου. Έπαιξαν και οι: Τσιάμης, Αετόπουλος και Τόλλιας.
Αβέρωφ (Σταύρος Τσαπράζης): Αρκουδής, Γιαννούκας, Σπανός, Σπαρτής, Στεργίου, Κατσιανάκης, Γκουτσιούδης, Παπαδημητρίου, Τάτσης, Αποστόλου, Γουσόπουλος. Έπαιξαν και οι: Παπαναστασούλης, Κανιούρας, Τσίκαλας, Σδράλης.