![](/Uploads/2023/1/855b803af24a820ab20a8ffdc129f74c_111.jpg)
Με ανατροπή η Δόξα Ομορφοχωρίου πέρασε από την φιλόδοξη Δόξα Αμυγδαλής. Το ματς είχε ενδιαφέρον με τις δύο ομάδες να κάνουν τη δική τους προσπάθεια.
Στο 5’ οι γηπεδούχοι έκαναν το 1-0 με τον Χατζόπουλο μετά από εκτέλεση φάουλ του Αποστολόπουλου με σουτ μέσα από την περιοχή.
Στο 20’ ο Αντώνιου ισοφάρισε με ατομική προσπάθεια και έκανε το 1-1. Μετά την ανάπαυλα, στο 65’ ο Στέφανος Σφέτσος έκανε την ανατροπή μετά από κεφάλια για το 1-2 και στο 70’ δοκάρι επίσης για τον Στέφανο Σφέτσο.
![](/Uploads/2023/1/5bce7c7d01829ad903fa07693c7e9f01_326244361_705164307902246_7951104999486874705_n.jpg)
Στο 80’ μετά από σέντρα του Στέφανου Σφέτσου με ανάποδο ψαλιδάκι έγινε το 1-3 από τον Αλέκο Σφέτσο όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
![](/Uploads/2023/1/02cfa961f9df6cae0d9c404fd809cc0d_326338353_858890168745307_1719051218090544594_n.jpg)
Δόξα Αμυγδαλής (Λάζαρος Λαζαρίδης): Κοσμάς Αποστολόπουλο,ς Γραμενίδης, Βέϊς, Δουλαπτσής, Χατζόπουλος, Αδαμούλης, Στεφανούλης, Κολέτσι Μ. Καψάλης, Κολετσι Φ.
Έπαιξαν και οι: Μπίλης, Καραγιάννης, Κουτίνας, Κολέτσι Ο.
Δόξα Ομορφοχωρίου (Χρήστος Ντικολιανίδης): Μπίτης, Τσιόγκας, Καλόγηρος, Μαξιμιάδης, Κωσταρέλος, Σαμάρας, Τσακαβίτης, Καρανταγλής Σφέτσος Σ., Αντώνιου, Καββαδίας.
Έπαιξαν και οι: Βαρελάς Σφέτσος Α., Δαμασουλιώτης.