![](/Uploads/2023/1/7db5f1a7031a9010a76bc4037fc700a9_Pires.jpg)
Με τη φανέλα του Βόλου θα αγωνίζεται στο δεύτερο μισό της φετινής σεζόν ο Φελίπε Πιρές. Αναλυτικά, στην ανακοίνωση αναφέρεται: «H ΠΑΕ Βόλος ανακοινώνει την απόκτηση του 27χρονου Βραζιλιάνου μεσοεπιθετικού Φελίπε Αουγκούστο Ροντρίγκες Πιρές με τη μορφή δανεισμού από την Ουκρανική Ντνιπρ.
Ο Φελίπε Πιρές αγωνιζόταν ως δανεικός στην βραζιλιάνικη Γιουβεντούδε, ενώ πέρυσι είχε φορέσει τη φανέλα της Ολλανδικής Ντεν Χάαγκ. Ο Πιρές πριν μεταγραφεί στην Ντνιπρ, είχε κάνει σπουδαία καριέρα αγωνιζόμενος σε Σάλτσμπουργκ, Χόφενχάιμ, Αϊντραχτ Φρανκφούρτης, Αούστρια Βιέννης, Παλμέιρας, Φορταλέζα, Ριέκα και Μορεϊρενσε. Η ΠΑΕ Βόλος καλωσορίζει τον Φελίπε Πιρές στην οικογένεια της».