![](/Uploads/2023/1/b2c87ea8b81759df7379f9411e98eb71_markovic-750x500.jpg)
Με κάθε επισημότητα είναι πλέον παίκτης του Ηροδότου ο Λούκας Μάρκοβιτς με την είδηση να κάνει γνώστη η ίδια η πρόεδρος της ομάδας Κατερίνα Τσαντηράκη μέσω των social media.
Ο 22χρονος Σέρβος, αγωνίζεται στην κορυφή της επίθεσης και η τελευταία του ομάδα ήταν η Αλουμίνιτζ. Ο Λούκα Μάρκοβιτς στο παρελθόν έχει περάσει και από την Κ19 της Γιουβέντους, από την Κροτόνσε, τον Ερυθρό Αστέρα, ενώ έχει μεγάλη εμπειρία στο Σέρβικο πρωτάθλημα.