![](/Uploads/2023/1/f146b3d4ffc92b0bf40d77c976ef9457_17dbfd338e105714fb6d4e0cab23bd07_XL.jpg)
Με δύο προβλήματα συνεχίζεται η προετοιμασία της Βέροιας για το εκτός έδρας παιχνίδι κόντρα στην ΑΕΛ, που θα γίνει την Κυριακή (15/01, 14:45) στο Στάδιο Αλκαζάρ, για την 11η αγωνιστική του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2. Ο νέος προπονητής της Βέροιας, Σπύρος Μπεξεβάνος, δεν μπορεί να υπολογίζει στον τιμωρημένο Βασίλη Φασίδη και τον τραυματία Τάσο Παπαχρήστο. Αντίθετα υπολογίζονται οι νεοαποκτηθέντες Αριστοτέλης Κολλαράς, Λάζαρος Ελευθεριάδης και Δημήτρης Γιουκούδης.