![](/Uploads/2022/12/c864f7bf2afaf66a44f7f1a5acafcc59_volos-fc-golden-logo-super-league-greece-blue-metal-background-football-scaled.jpg)
Στον Βόλο εξέδωσαν ανακοίνωση και ζητούν να κυλήσουν όλα ομαλά. Στην ανακοίνωση αναφέρεται: «Σήμερα στο Πανθεσσαλικό στάδιο θα βρεθούν 8.000 και πλέον φίλοι της ΑΕΚ. Ευχόμαστε και ελπίζουμε να σεβαστούν τη φιλοξενία μας και να παρακολουθήσουν έναν αγώνα όπου θα κερδίσει ο καλύτερος.
Και μην ξεχνάνε ότι ο Βόλος είναι και φιλόξενη ομάδα και φιλόξενη πόλη. Δεν έχει αντιπαλότητες με καμία ομάδα και ιδιαίτερα με την ΑΕΚ. Ας χαρούμε όλοι μαζί έναν συναρπαστικό ποδοσφαιρικό αγώνα».