Ολοκληρώθηκε σήμερα το απόγευμα η συμφωνία της ΠΑΕ ΑΕΛ με τον καταξιωμένο Έλληνα προπονητή, Γιάννη Ταουσιάνη.
Η Διοίκηση της ΠΑΕ και το team του κ.Ταουσιάνη, συμφώνησαν και στη παραμικρή λεπτομέρεια της συνεργασίας, τονίζονταν με έμφαση ότι ο στόχος για την ομάδα ήταν και παραμένει μόνο ένας: η Άνοδος στη μεγάλη κατηγορία.
Ο Γιάννης Ταουσιάνης θα βρίσκεται και επίσημα από τη Δευτέρα 26/12 στη Λάρισα και την Τρίτη 27/12 ξεκινά τις επαγγελματικές του υποχρεώσεις με όλο το διαθέσιμο ρόστερ της ομάδας, καθώς την ίδια μέρα όλοι οι ποδοσφαιριστές θα έχουν επιστρέψει στα καθήκοντα τους.
– Παράλληλα, ο Αθλητικός Διευθυντής της ΑΕΛ, Στάθης Ταυλαρίδης, «χτενίζει» τον ποδοσφαιρικό χάρτη για να φέρει στην ομάδα μαζί με τους υπόλοιπους συνεργάτες του τις καλύτερες δυνατές μεταγραφές, με κύριο γνώμονα την άμεση ενίσχυση της ομάδας κατά την μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου.
Σύντομο βιογραφικό:
Ο Γιάννης Ταουσιάνης είναι γεννημένος στις 27 Ιουνίου 1972 στην Θεσσαλονίκη και ξεκίνησε την προπονητική του καριέρα το 2007 από τον Ατσαλένιο, στον οποίο είχε αγωνισθεί επί μια 10ετία ως ποδοσφαιριστής. Μετά από μια πλούσια διαδρομή σε όλες τις επαγγελματικές κατηγορίες, γνώρισε την καταξίωση στον πάγκο του Εργοτέλη, όταν κατά τη διετία 2019-21 η ομάδα του αναγνωρίστηκε ως εκείνη που έπαιζε το καλύτερο ποδόσφαιρο στην SL2, φτάνοντας στα πρόθυρα της μεγάλης κατηγορίας. Ήταν ο προάγγελος της μεγάλης επιτυχίας που πανηγύρισε τελικά πέρυσι, ως προπονητής του Λεβαδειακού, τον οποίο με 22 νίκες, 7 ισοπαλίες και 4 ήττες, οδήγησε στην 1η θέση του Νοτίου Ομίλου και στην άνοδο στην SL1, νικώντας σε διπλό αγώνα μπαράζ την Βέροια.
Όταν οι κόποι σου ανταμείβονται με τον καλύτερο τρόπο το μόνο που μπορεί να αισθάνεσαι είναι υπερηφάνεια! Κάπως έτσι έχουν τα δεδομέν...
Η ΑΕΛ ολοκλήρωσε τις μεταγραφές; Η απάντηση σύμφωνα με τα όσα είπε ο προπονητής της ομάδας Παύλος Δερμιτζάκης στο φιλικό του περιβάλλον...
Η ΠΑΕ ΑΕΛ καλεί την Πέμπτη 1η Αυγούστου και ώρα 19:00 όλους τους φιλάθλους της ΑΕΛ και τους Λαρισαίους συμπολίτες της, να δώσουν βροντερό ...
Η αντίστροφη μέτρηση για την έναρξη της προετοιμασίας της ΑΕΛ ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου στο Πρωτάθλημα της Super League 2 άρ...
«Πριν 14 χρόνια σαν σήμερα (23 Ιουλίου 2010) έφυγε από τη ζωή ο εμβληματικός πρόεδρος της ΑΕΛ, Στέλιος Καντώνιας. Ένας σπουδαίος άνθρωπος ...
Η ΠΑΕ ΑΕΛ με ικανοποίηση ανακοινώνει την έναρξη των παρουσιάσεων για τους Μεγάλους Χορηγούς και Υποστηρικτές της στην αγωνιστική περ...