![](/Uploads/2022/12/9add230be42f614f9bae928b839213cd_0d9d30c5-2c6d-4e92-8696-e59294b1e1f4_1.jpg)
Όπως κάθε χρόνο, έτσι και εφέτος η Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία υπέβαλε αίτημα στη FIFA για τη διατήρηση των θέσεων των διεθνών διαιτητών που κατέχει η Ομοσπονδία.
Ειδικά για εφέτος ζητήθηκε επιπροσθέτως η αύξηση του δεδομένου αριθμού κατά τέσσερις θέσεις. Κατόπιν αυτού και κατά την ετήσια κρίση των διεθνών αξιωματούχων διαιτησίας, αφενός μεν διατηρήθηκε ο αριθμός των ήδη υπαρχόντων και αφετέρου προστέθηκαν τέσσερις επιπλέον αξιωματούχοι, δύο άνδρες και δύο γυναίκες.