![](/Uploads/2022/12/518edfdc977afe332155de0b7337a57c_320154457_684037830005171_654603681697725004_n.jpg)
Με τη φανέλα του Βόλου θα αγωνίζεται πλέον ο Αλέξανδρος Καρτάλης. Αναλυτικά, στην ανακοίνωση αναφέρεται:
«Η ΠΑΕ Βόλος ανακοινώνει την απόκτηση του 27χρονου μέσου Αλέξανδρου Καρτάλη, ο οποίος αφού πέρασε τις απαραίτητες ιατρικές και εργομετρικές εξετάσεις υπέγραψε το νέο του συμβόλαιο.
Ο Καρτάλης ξεκίνησε την καριέρα του στη Γερμανία από την Γκρόιτερ Φιρτ, ακολούθησαν η Αλεν και Τσβικάου, ενώ από το 2019 έως το 2021 αγωνίστηκε στον ΠΑΣ Γιάννινα έχοντας 41 συμμετοχές και 2 γκολ. Την περσινή περίοδο αγωνίστηκε στον Ατρόμητο έχοντας καταγράψει 14 συμμετοχές.
Η ΠΑΕ Βόλος καλωσορίζει στην οικογένεια της τον Αλέξανδρο Καρτάλη».