![](/Uploads/2022/12/bef850238bbb4884469ab35516249369_d6d3df0f-aek-logo-625x375.jpg)
Χωριστούς δρόμους τράβηξαν η ΑΕΚ και ο Παναγιώτης Φιλιππάκος. Ο πάουερ φόργουορντ/σέντερ της «Ένωσης» αποχωρεί από την ομάδα για να συνεχίσει αλλού την καριέρα του. Η ανακοίνωση της ΚΑΕ ΑΕΚ, αναφέρει: «Η ΑΕΚ ΒC ανακοινώνει τη «κοινή συναινέσει» λύση της συνεργασίας της με τον Παναγιώτη Φιλιππάκο. Η ΑΕΚ BC τον ευχαριστεί για την προσφορά του στη «Βασίλισσα» και τού εύχεται κάθε επιτυχία στη συνέχεια της καριέρας του».