Σημαντική νίκη για τον Απόλλωνα Γαλήνης!

Ο Απόλλων Γαλήνης επικράτησε με σκορ 2-1 του Προμηθέα για το 2ο όμιλο της Β’ ΕΠΣΛ. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 33’ με τον Κώτση. Δύο λεπτά αργότερα ο Προμηθέας έκανε το 1-1 με τον Ραπτοτάσιο.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φτάσουν στο γκολ και τη νίκη. Συγκεκριμένα στο 59’ ο Σκούπρας με ωραίο σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Απόλλων Γαλήνης (Σπύρος Ευαγγέλου): Σβάρνας, Τσιαμούρας, Τραμπάκουλος (15′ λ.τρ. Γκέκας), Σουπεκιώτης, Πλατής, Σκούπρας, Κώτσης (82′ Ζυγογεώργος), Μπαλανίκας, Σαλοκανάς (55′ Μωυσιάδης), Χαλδούπης, Βαρσάμης.

Προμηθέας Λάρισας (Βαγγέλης Στεφανής): Γκόβαρης, Τσιπλικίαρης, Κώστας Φ., Γκέκας, Καρβουνάρης, Φάκας, Σεΐζης, Κατσικάρης, Ραπτοτάσιος, Ασίκογλου (55’ λ.τρ. Τζιώρας Β.), Καραουλάνης (80’ Παζάρας).

Διαιτητική τριπλέτα: Καραγιάννης, Μπατζιανούλης, Λιόλιος.