![](/Uploads/2022/12/d9cce1451bcb5c2665a07ebd4f06b10b_DSC_0735.JPG)
Το παιχνίδι ανάμεσα στην Χαραυγή και την Λάρισα 88’ διεξήχθη σε έναν πολύ κακό αγωνιστικό χώρο και οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν τη νίκη στο δεύτερο ημίχρονο με σκορ 4-2.
Της Βάσως Γκατζούλη
Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο αφού και αν προηγήθηκε η Χαραυγή στο 5’ με την ντρίπλα και το σουτ του Χυσένι μέσα από την περιοχή, η Λάρισα 88’ είχε την απάντηση στο 35’ με την προβολή του Βουλγαράκη για το 1-1.
![](/Uploads/2022/12/6e13a9baf760594baba8e9596bcb2bcf_11.JPG)
![](/Uploads/2022/12/d2d4bf036de6595fed26d08afee876c2_DSC_0626.JPG)
![](/Uploads/2022/12/d00d6a981a5733b4ad0411c459f31953_DSC_0613.JPG)
![](/Uploads/2022/12/fe637719b140cf48f616d84ae8af31f3_DSC_0614.JPG)
![](/Uploads/2022/12/0bf04c23c976c9f6db2d38b30dd418c5_DSC_0616.JPG)
![](/Uploads/2022/12/6c97411e5bb102c597fcce75009953f9_DSC_0617.JPG)
![](/Uploads/2022/12/4bc98ff88d56a59a65b6a177c938b027_DSC_0621.JPG)
![](/Uploads/2022/12/73287526b019f6d4a0977287914fa959_DSC_0629.JPG)
Στην επανάληψη στο 50’ ωραία ασίστ του Σχοινά για τον Λέτσιο, αυτός με κεφαλιά έκανε το 2-1. Στο 76’ ο Φιλίππου με σουτ έκανε και το 3-1 για την Χαραυγή!
Τρία λεπτά μετά ο Μπράτσος θα μπορούσε σε κενή εστία να σκοράρει, αστόχησε όμως.
Στο 82’ όμως ο ίδιος παίκτης μείωσε σε 3-2. Και στις καθυστερήσεις η Χαραυγή έκανε και το τελικό 4-2 με το ωραίο σουτ του Μπαλώση στην απέναντι γωνία.
![](/Uploads/2022/12/713e3c77f3ac9e6918451fb2ad5b655f_DSC_0636.JPG)
![](/Uploads/2022/12/6de9b26687d5ac3393bd8617923602b7_DSC_0643.JPG)
![](/Uploads/2022/12/b7cae9d1d7006cd2e923bc945e8bea38_DSC_0647.JPG)
![](/Uploads/2022/12/8696d4f410d59fe859accbd1922e4500_DSC_0657.JPG)
![](/Uploads/2022/12/f1a7ae86f887c5bba14c3d49a8378962_DSC_0662.JPG)
![](/Uploads/2022/12/5367eb00a26810418881329fad58f22b_DSC_0668.JPG)
Χαραυγή (Γιώργος Σκαφιδάς): Ξύτσας, Μπίτσα, Στρατίκης, Πατσούρας, Γαλάνης, Χυσένι (46’ Τέλιος), Σχοινάς, Χασιώτης, Λέτσιος, Δαμασιώτης (60’ Μπαλώση), Τσιαμούρας (75’ Φιλίππου).
Λάρισα 88’ (Γιώργος Κωνσταντίνου): Νάκος, Βούλγαρης, Παυλίδης, Κωνσταντίνου Β. (70’ Θεοχάρης), Πούλιος, Αντωνόπουλος, Ντόνας, Σκορδίλης, Βουλγαράκης, Σουϊγκλες (40’ λ.τρ. Μπράτσος), Σουλιώτης (60’ Γραβάνης).
Διαιτητική τριπλέτα: Ρουπέλας, Κοτούμπας Ν., Σούρλας.
![](/Uploads/2022/12/fb7cd3308e751f2574874d6760f159ae_DSC_0671.JPG)
![](/Uploads/2022/12/24f202f1c97efd5c4941b34fb6c58d83_DSC_0679.JPG)
![](/Uploads/2022/12/98e32fe8bfa47ef8bf419b01e45daf97_DSC_0683.JPG)
![](/Uploads/2022/12/9d6d132861cafe099ad47abbe71b4b6e_DSC_0691.JPG)
![](/Uploads/2022/12/3e848cb199b5c5b2609b6abbd2a08a6c_DSC_0696.JPG)
![](/Uploads/2022/12/7c179978774014cbfd196172fb5bb1d8_DSC_0713.JPG)
![](/Uploads/2022/12/7f646f4a624e3ffa7ec696653c5d41ba_DSC_0719.JPG)
![](/Uploads/2022/12/ec568c77a6c801888b1d21248d861f05_DSC_0725.JPG)
![](/Uploads/2022/12/3effa71fd9a8996ace87112a2e355eef_DSC_0741.JPG)
![](/Uploads/2022/12/5b69ec7179d144fd8d8c4fba14dc011b_DSC_0744.JPG)