![](/Uploads/2022/12/1c730ad5c1ed71076184ac21b2f0cab6_pao-anakoinwsi-thesi-diarroi-newspao.png)
Μετά τον Ρούμπεν Πέρεθ νέο συμβόλαιο υπέγραψε και ο Μπαρτ Σένκεφελντ που θα συνεχίσει να φορά τη φανέλα του «τριφυλλιού». Δείτε την ανακοίνωση της ΠΑΕ Παναθηναϊκός για τον Μπαρτ Σένκεφελντ:
«Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει την ανανέωση συμβολαίου του Μπαρτ Σένκεφελντ. Ο εκ των αρχηγών του Τριφυλλιού υπέγραψε το νέο συμβόλαιο του με τους Κυπελλούχους Ελλάδας, με το οποίο παραμένει στην ομάδα έως τον Ιούνιο του 2025.
Ο Μπαρτ εντάχθηκε στον Παναθηναϊκό το καλοκαίρι του 2019 και αμέσως έγινε βασικό στέλεχος της ομάδας. Με τη φανέλα του Τριφυλλιού έχει αγωνιστεί σε 99 αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις».