Άλλη μία νίκη για την ΑΕΛ, 0-2 στην Αριδαία

Άλλη μία νίκη για την ΠΑΕ ΑΕΛ, καθώς επικράτησε 0-2 εκτός έδρας τον Αλμωπό Αριδαίας, στο Δημοτικό Στάδιο Αριδαίας, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Super League 2. Τα γκολ σημείωσαν οι Νίνο στο 26ο λεπτό και Νικολιάς στο 68ο λεπτό. Η ΑΕΛ είχε και άλλες ευκαιρίες και στα δύο ημίχρονα για να σημειώσει και άλλα γκολ.

Αλμωπός Αριδαίας (Τυριακίδης): Ντόκιτς, Παρασκευάς (63' Γιαλαμούδης), Σουλιώτης, Τσιμπούκας, Μανωλάκης (46' Σέχου), Κέρθι (77' Ασλαμπάλογλου), Έππας (77' Ρίβας), Κολλαράς, Πέλκας (46' Τσιπούρας), Γιουκούδης, Πέττας.

ΑΕΛ (Γκουτσίδης): Θεοδωρόπουλος, Θ. Παπαγεωργίου, Κοσσονού, Γκοτζαμανίδης, Ηλιάδης, Πλέγας, Κ. Παπαγεωργίου (76' Μιλτιάδης), Θωμαΐδης, Νίνο (86' Μαυριάς), Πεντρόσο, Νικολιάς (70' Κούστα).