Ευρεία νίκη για την Δόξα Αργυροπουλίου

Η Δόξα Αργυροπουλίου σημείωσε άλλη μία μεγάλη εκτός έδρας νίκη κόντρα στην Ακαδημία Τυρνάβου αυτή τη φορά, με το ευρύ σκορ 0-5. Ο Κόκκορας μόλις στο 4΄σκόραρε από πάσα του Πατσιωτού κάνοντας το 0-1.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Σακοράφας βρήκε δίχτυα μετά από νέα πάσα του Πατσιωτού γράφοντας το 0-2 και στο 32΄ο Παναγιώτης Κίτσος με σουτ έκανε το 0-3.

Στην επανάληψη σκόραραν οι Σακοράφας στο 67΄με απευθείας εκτέλεση φάουλ και Πλιάτσικας στο 84΄μετά από ασίστ του Τσιλοφίτη.

Ακαδημία Τυρνάβου (Νίκος Κεχαγιάς): Έξαρχος, Ζαμπακίκας, Καραγιάννης, Τσακνάκης, Γκουλέτσας (60′ Υφούλης), Ντέλας (75′ Καραστέργιος), Πέρπερας, Σακούτσιος (60′ Κοτρούτσιος), Δάσκαλος, Τσένα (70′ Γκανάτσιος), Στάμου (75′ Λυμπίκης).

Δόξα Αργυροπουλίου (Γιάννης Τσαλάγγας): Κιλιργιώτης (68΄ Καρκατζιάς), Μπουζούκας, Δασκαλόπουλος Μπαμπάκος, Κίτσιος Π. (46΄ Γουναράς), Τσιρογιάννης, Λέκα Σ., Φουρτούνας (70΄ Πλιάτσικας), Σακοράφας, Κόκκορας (68΄ Τσιλοφίτης), Πατσιωτός (68΄ Χαρισούλης).

Διαιτητική τριπλέτα: Σούλης, Τοπαλσάββας, Κουβατάς.