![](/Uploads/2022/12/fb59a3ff1724574899a464dfa3510a81_ael-1.jpg)
Ολοκληρώθηκε η προετοιμασία της ΑΕΛ, για το εκτός έδρας ματς του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Superleague 2 με τον Αλμωπό Αριδαίας, που θα γίνει την Κυριακή (11/12) στις 15:00 στο Δημοτικό Στάδιο Αριδαίας, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής.
Οι 20 ποδοσφαιριστές που έχει διαθέσιμους για την αποστολή ο τεχνικός των «βυσσινί» Παναγιώτης Γκουτσίδης, είναι οι Θεοδωρόπουλος, Σουλούκος, Θ. Παπαγεωργίου, Καλουτσικίδης, Κοσσονού, Μαϊδανός, Ηλιάδης, Γκοτζαμανίδης, Μαξιμένκο, Θωμαϊδης, Πλέγας, Κ. Παπαγεωργίου, Αντράντα, Μιλτιάδης, Νίνο, Μαυριάς, Νικολιάς, Πεντρόσο, Τσουμάνης και Κούστα.