![](/Uploads/2022/12/adbfd953b73b7eba3cf4f73ca296d5f3_316670195_801969397892416_5148464013419438946_n.jpg)
Ολοκληρώθηκε η προετοιμασία των παικτών του Απόλλωνα Λάρισας, ενόψει της Δευτεριάτικης (05/12, 15.00) αναμέτρησης με τον Απόλλων Πόντου στο γήπεδο του Πολύκαστρου.
Ο τεχνικός κ. Βαγγέλης Μόρας, δεν θα έχει όλους τους παίκτες στην διάθεση του, αφού πλην των – “μόνιμων” το τελευταίο διάστημα – τραυματιών Δημήτρη Ζιάκα, Βαγγέλη Νούσιο, ακόμη δεν είναι έτοιμος ο Χάρης Φουρκιώτης.
Επίσης εκτός είναι και οι τραυματίες Lucas Garcia, Βαγγέλης Αυλωνίτης, όπως και ο τιμωρημένος - από κόκκινη κάρτα - Κώστας Χατζής που εκτίει και επανέρχεται την επόμενη αγωνιστική.
Στην αποστολή ο Λαρισαίος προπονητής συμπεριέλαβε τους εξής ποδοσφαιριστές: Meli (Τ), Οικονομόπουλο (Τ), Μπακαρό (Τ), Γιαννίτση, Κλιγγόπουλο, Καλούση, Κοτσιανούλη, Ζαχαράκη, Λίταινα, Μπαλογιάννη, D’ Agostino, Ποτόσογλου, Humolli, Χαλάτση, Σταματή, Contreras, Σιατραβάνη, Διβανέ, Dyulgerov, Μπεκιαρίδη.