Αναγέννηση Δ.Αρμενίου-Δόξα Ομορφοχωρίου 1-1 (PICS)

Αναγέννηση Αρμενίου και Δόξα Ομορφοχωρίου αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1. Το παιχνίδι είχε ενδιαφέρον με τους φιλοξενούμενους να χάνουν πέναλτι!

Η Δόξα αν και με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του τερματοφύλακα, κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ στο 35΄κάνοντας το 0-1 με τον Σφέτσο.

Στο 40’ ο καλόγερος έχασε τετ-α-τετ. Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα Ομορφοχωρίουέκλεισε την άμυνα και είχε έναν άτυχο τραυματισμό για τον αρχηγό της ομάδας, του Αλέξανδρου Σφέτσου.

Στο 75’ για το Ομορφοχώρι ο Δοδοντσάκης έχασε τετ-α-τετ και στο 85’ κερδίζει πέναλτι ο Καββαδίας ο ίδιος το εκτέλεσε και ο τερματοφύλακας του Αρμένιου απέκρουσε.

Στα τελευταία λεπτά ο Κόκκινος με πλασέ έκανε το 1-1 για τους «κιτρινόμαυρους» διαμορφώνοντας έτσι το τελικό σκορ.

Αρμένιο (Βασίλης Καψούρης): Κουτσιαρής, Ντάφης, Μπαλούλης, Χατζόπουλος, Καψούρης, Βλάχος, Γουρνάρης, Χρόνης, Χατζής Σπανός, Παπαϊωάννου.

Έπαιξαν και οι: Τσεκούρας και Κόκκινος.

Δόξα Ομορφοχωρίου (Χρήστος Ντικολιανίδης): Μάνης, Δονδοτσάκης, Μαξιμιάδης, Σαμαράς, Κωσταρέλος, Ροδίτης, Μωραϊτης, Τσιόγκας, Καλόγηρος, Σφέστος Καββαδίας.

Έπαιξαν και οι: Μπίτης, Βαρέλας, Μιχόπουλος.

Διαιτητική τριπλέτα: Μπλιώνας, Μπατζιανούλης, Σούρλας.

Δείτε εικόνες από την αναμέτρηση της Γ’ ΕΠΣΛ ανάμεσα στο Αρμένιο και την Δόξα Ομορφοχωρίου (1-1)