Δωτιέας Αγιάς – Κοζάνη σε ΚΛΙΚ

Ο Δωτιέας Αγιάς γνώρισε βαριά εντός έδρας ήττα με 1-5 από την Κοζάνη στο γήπεδο Νεάπολης Α’, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής (2ος όμιλος).

Το σκορ άνοιξε (0-1) ο Μπίντσης στο 26ο λεπτό, ενώ ο Γιαλαμίδης έκανε το 0-2 στο 43’. Ο Βλησαρούλης μείωσε (1-2) για την Αγιά στο 56ο λεπτό. Αξίζει να αναφέρουμε πως όταν το σκορ ήταν 1-2, ο Δωτιέας Αγιάς έμεινε με παίκτη λιγότερο, αφού αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία ο Δρόσος. Ο Μπίντσης στο 65’ έκανε το 1-3.

Το 1-4 έγινε από τον Φιλανδό Ίσακσον, ενώ το τελικό 1-5, διαμόρφωσε ο Πάτας στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Δωτιέας Αγιάς (Δημήτρης Μπουκουβάλας): Πατέτσος, Παϊτέρης, Γιαννακόπουλος, Τσακάλι, Τάρτας, Αποστολάκης (46’ Ντελής), Χατζής (72’ Σταθάκος), Ντακούλας (81’ Αναδολού), Λαβαντσιώτης, Βλησαρούλης, Δρόσος.

Κοζάνη (Νίκος Μπαδήμας): Καραγκιόζης, Πάνος, Παπαργυρίου, Παπαδόπουλος (72’ Μπακάλης), Ψάλτης, Καραγιάννης (80’ Στόϊος), Αποστολίδης, Ίσακσον (81’ Αντάμης), Γιαλαμίδης, Κούφας (46’ Πάτας), Μπίντσης (72’ Τσώτσος).

Διαιτητική τριπλέτα: Νικόπουλος (Σάμου), Σφυρής (Θεσσαλίας), Δοδόγλου (Φθιώτιδας).