![](/Uploads/2022/11/e7582b02df369d8ea4972011ba0b886d_11.JPG)
Στο γήπεδο Αγίων Αναργύρων διεξήχθη την Τρίτη (1/11) το ματς για την 1η φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣΛ όπου ο Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων ήταν σαρωτικός και πέρασε στην επόμενη φάση κόντρα στον Ολυμπιακό Αμπελιάς με σκορ 7-2.
Της Βάσως Γκατζούλη
Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που μπήκαν ορεξάτοι και σαφώς ανώτεροι από την αρχή του παιχνιδιού.
Στο 5’ ωραία σέντρα του Νούσιο μέσα στην περιοχή και ο Δοξαριώτης άνοιξε το σκορ για το 1-0.
![](/Uploads/2022/11/354a2b0866adc9930912f21b9ad81cef_DSC_0284.JPG)
![](/Uploads/2022/11/4117745acdc6f1de4ceb90b965a3281a_DSC_0291.JPG)
![](/Uploads/2022/11/8519daf0ccb3db288c1493106e6aa228_DSC_0301.JPG)
![](/Uploads/2022/11/9417641b4caadf50b6f2822b57f4587a_DSC_0316.JPG)
![](/Uploads/2022/11/c563a5a4d204a7934d2709e4aca42f8c_DSC_0344.JPG)
![](/Uploads/2022/11/d3ea0d0bc90638e5ed65582f47c0d1a4_DSC_0355.JPG)
Στο 17’ πολύ ωραία ενέργεια του Νούσιου που πέρασε και τον τερματοφύλακα, έκανε το σουτ σε κενή εστία, έσωσε όμως ο Χριστοδούλου.
Το επόμενο λεπτό το σουτ του Παναγιώτου βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και πέρασε άουτ.
Η Αμπελιά στο πρώτο μέρος έπαιξε σφιχτά και έτσι κρατήθηκε το 1-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
![](/Uploads/2022/11/4e360fe2ddc1c87a825f57c78e439ffc_DSC_0447.JPG)
![](/Uploads/2022/11/80d96947865c0a03f47868a924ee43b0_DSC_0384.JPG)
![](/Uploads/2022/11/19f87a7c5170f893fd2350e45bd0fa20_DSC_0382.JPG)
![](/Uploads/2022/11/0cb7bd42491bf2264a7d9e55e0f23235_DSC_0452.JPG)
Στο 55’ η ασίστ του Αμαρλαριώτη, ήταν για τον Παιδή που έκανε το 2-0 με σουτ. Στο 63’ ο Νούσιος με ατομική ενέργεια και πλασέ έκανε το 3-0.
Δύο λεπτά μετά ύστερα από ασίστ του Παιδή, ο Φυτιλής έκανε με πλασέ το 4-0.
![](/Uploads/2022/11/b11bfee3f05b1fb5e47c7c8582153715_DSC_0387.JPG)
![](/Uploads/2022/11/64ee28a606d6da37c3337c4de985f059_DSC_0390.JPG)
![](/Uploads/2022/11/d01bda55597eb7d505497d4211eb9e09_DSC_0412.JPG)
![](/Uploads/2022/11/25c3e4aaf0146320668fde95cc82be36_DSC_0420.JPG)
Στο 70’ νέο σουτ του Παιδή για το 5-0. Στο 77’ αντέδρασε η Αμπελιά και μείωσε στο 5-1 με τον Δημόπουλο με πλασέ. Και τρία λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης έκανε και το 5-2.
Στο 85’ ύστερα από κόρνερ του Παιδή, ο Κολοβός έκανε το 6-2 και στο 87’ ύστερα από «κλέψιμο» ο Νούσιος και από θέση τετ α τετ διαμόρφωσε το τελικό 7-2.
*Το παιχνίδι παρακολούθησε ο πρόεδρος των Αγίων Αναργύρων ο κ. Γιώργος Μπαζάνας και η ταμίας της ομάδας κ. Ρένα Μπακαρτζή που για εννιά ολόκληρα χρόνια είναι δίπλα στην ομάδα.
![](/Uploads/2022/11/3435dbeacdf6842ad4c6e41ae646cd34_DSC_0377.JPG)
Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Δημήτρης Μητσής): Φαρμάκης, Γκούγκλας, Τζίκα Ν. (60’ Κατσογιάννης), Ιλιάζι, Παναγιώτου, Μπακαρτζής (60’ Κολοβός), Χασιώτης (60’ Φυτιλής – 75’ λ.τρ. Φάρα), Νούσιος, Δοξαριώτης, Αμαρλαριώτης (65’ Γκόγκος), Παιδής.
![](/Uploads/2022/11/05d24331e43dcfadae78dd0569065cc5_DSC_0369.JPG)
Ολυμπιακός Αμπελιάς (Αποστόλης Κορομηλάς): Νίκου, Χριστοδούλου, Χίντα, Θλιβερός, Τσιόγκας, Μπέης, Πάσιος (55’ λ.τρ. Ελιζόπουλος), Κοντογιάννης, Καμπέρης, Δημόπουλος, Τοψίδης.
![](/Uploads/2022/11/2ca34c18193947b5b9de0b9972a3b55b_DSC_0362.JPG)
Διαιτητική τριπλέτα: Κοντογιώργος, Μάνος, Παπαγεωργίου.
![](/Uploads/2022/11/7726ea38f81c34d5ac40613e362a831c_DSC_0440.JPG)
![](/Uploads/2022/11/77e51cdae4e868e1bba815bfc6e3ac1d_DSC_0447.JPG)
![](/Uploads/2022/11/b0133920bdf0f83a65de88fa5c9e0310_DSC_0504.JPG)
![](/Uploads/2022/11/b17ea4a7d265d3d7e8a3632c311de1aa_DSC_0505.JPG)