Θετική εμφάνιση και νίκη για την ΑΕΛ

Σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη το μεσημέρι της Κυριακής (30/10) στο Στάδιο Αλκαζάρ, η ΠΑΕ ΑΕΛ επικράτησε με σκορ 1-0 της Βέροιας. Το γκολ σημείωσε ο Κώστας Πλέγας με σουτ εκτός περιοχής στο 45ο λεπτό.

Η ΑΕΛ ήταν καλύτερη της Βέροιας, δημιούργησε περισσότερες ευκαιρίες, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε λόγω και των αλλαγών.

*Ενός λεπτού σιγή τηρήθηκε πριν την έναρξη της φιλικής αναμέτρησης στο στάδιο Αλκαζάρ, στη μνήμη του Χαράλαμπου Μπλιώνα, ενώ μπροστά από το μέρος που του αφαιρέθηκε η ζωή στελέχη, τεχνική ηγεσία, παίκτες αλλά και παλαίμαχοι της ΑΕΛ άφησαν λουλούδια.

ΑΕΛ (Παναγιώτης Γκουτσίδης): Θεοδωρόπουλος (46′ Σουλούκος), Θ. Παπαγεωργίου, Κοσσονού, Γκοτζαμανίδης (59′ Καλουτσικίδης), Ηλιάδης, Πλέγας (68′ Αντράντα), Κ. Παπαγεωργίου (59′ Μιλτιάδης), Θωμαΐδης (59′ Γαρουφαλιάς), Τσουμάνης (46′ Γλυνός), Πεντρόζο (71′ Νίνο), Νικολιάς (59′ Μαυρίας).

Βέροια (Κώστας Ανυφαντάκης): Βενετικίδης (59′ Ιωαννίδης), Ντουμάνης, Παπαχρήστος, Μαραγκός (73′ Περδίκης), Στίκας, Μπλέτσας (79′ Ισαακίδης), Μπούζας (68′ Κατσούκης), Ορφανίδης (79′ Γιαγτζίδης), Μπουκουβάλας, Φασίδης (79′ Ιωάννου), Μπουόλι (59′ Μπελεβώνης).