![](/Uploads/2022/10/5f8f4d7c76113d7d931a1d1184e7b177_11949307_955730577805803_3607846772503957807_n.jpg)
Ένα μόνο παιχνίδι διεξήχθη το Σάββατο (29/10) για τον θεσμό του Κυπέλλου της ΕΠΣΛ. Στο γήπεδο Βιολογικού, ο Λαρισαϊκός επικράτησε με σκορ 4-1 του Αβέρωφ και έτσι πέρασε στην επόμενη φάση του θεσμού.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 8’ με τον Γκουτσιούδη. Στη συνέχεια ο Λαρισαϊκός ανέβασε «στροφές». Στο 15΄ο Κουρούκας έκανε το 1-1. Πέντε λεπτά μετά ο Κωνσταντάς έκανε στο 2-1. Στο 60’ ο Κουρούκας και πάλι σκόραρε για το 3-1, ενώ το τελικό 4-1 σημείωσε στο 80’ ο Παϊτέρης.