![](/Uploads/2022/10/909a1ce342c347f064b39d03798a349c_312526971_615666847018198_8961122932006807657_n.jpg)
Ο Δαμασιακός συνεχίζει δυναμικά και μάλιστα το Σάββατο (29/10) έκανε το δύο στα δύο κερδίζοντας αυτή τη φορά στην έδρα της Γιάννουλης την τοπική Δήμητρα με σκορ 0-2.
Λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου στο 43’ ο Δούκας άνοιξε το σκορ για το 0-1. Αυτό το αποτέλεσμα έμεινε μέχρι το ημίχρονο.
ΦΩΤΟ: Κώστας Τσομάκος
Με την έναρξη του δευτέρου μέρους και συγκεκριμένα στο 47’ ο έμπειρος φορ Τσούτσας διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του!
Το ματς ήταν δυνατό και κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον.
![](/Uploads/2022/10/6754aad5293333d3d0f5837add0bb49a_311667108_615659787018904_8202566224790116251_n.jpg)
![](/Uploads/2022/10/0107c8f55dd0cf71e989a79b22f5ac89_312330896_615666090351607_1662644274981360452_n.jpg)
![](/Uploads/2022/10/0044889f3b66430ee0ad04aac5846a9e_312335807_615660440352172_7065367515292375507_n.jpg)
Ο Δαμασιακός με ανεβασμένη ψυχολογία πήρε μία ακόμη νίκη, έχοντας κάνει ιδανικό ξεκίνημα.
![](/Uploads/2022/10/5ef2f5d14c4667bce801614fe7750918_312436890_615657983685751_6821802718507880497_n.jpg)
![](/Uploads/2022/10/6816ada4ecfcc2a9c4f90f10e650482c_313049141_615660107018872_6106175481986826893_n.jpg)
Από την άλλη η Δήμητρα Γιάννουλης πάλεψε για το καλύτερο και μάλιστα έφτασε μία ανάσα από το γκολ με τον Καρβούνη να χάνει πέναλτι που απέκρουσε ο έμπειρος Γεωργούλας.
![](/Uploads/2022/10/4d146a083593e18de373dff317a90d61_312957883_615657347019148_9221558120407729308_n.jpg)
Δήμητρα Γιάννουλής (Αχιλλέας Μανάκας-Θανάσης Δουζένης): Κοτλής, Αρσένης, Ντελής, Αλατάς, Μπουκουβάλας, Μπάμπαλης (80′ Καστρινός), Νάστας, Γκαλγκανόπουλος (46′ Λόλας), Καρβούνης (76′ Λάτσιος), Αθανασιάδης (71′ Ματσικόπουλος), Καρέλας (77′ Σαπάκος).
![](/Uploads/2022/10/6dcd986d803831101c2d772aabaca5a0_312462962_615657657019117_2410262070294052156_n.jpg)
Δαμασιακός (Φώτης Πλίτσης – Τάκης Ζηρδέλης): Γεωργούλας, Μπακαΐμης Α., Καρακάνος, Οικονόμου, Δούκας (76′ Δελιχάς), Μουσιάρης Δ., Μουσιάρης Θ., (68′ Τσάλτας) Δημητρέλης (68′ Κυρατζής), Τσούτσας (90′ Νταμπαλέτσιος), Κυριάκος (90′ Μπακαΐμης Χ.), Λέτσιος Α.
Διαιτητική τριπλέτα: Αντωνίου, Μίχος, Μπουρονίκος.