Στην επανάληψη πήρε μπροστά το Κιλελέρ!

Ένα δυνατό παιχνίδι διεξήχθη στο γήπεδο Γόννων το Σάββατο (29/10) ανάμεσα στον τοπικό Όλυμπο και το Κιλελέρ.

Οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν με σκορ 0-4, με τους παίκτες του Κώστα Κατσάρα να ανεβάζουν ρυθμούς στην επανάληψη και να σημειώνουν τέσσερα γκολ.

Στο 55’ ο Κουβελάς άνοιξε το σκορ και πέντε λεπτά μετά ο Μπαρούτας διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.

Στο 71’ ο Χασομέρης σκόραρε για το 0-3 και το «κερασάκι στην τούρτα» σημείωσε ο ίδιος παίκτες στο 91’.

Ο Όλυμπος Γόννων παρουσιάστηκε ανταγωνιστικός και πάλεψε σε ένα ακόμη ματς για το καλύτερο.

Όλυμπος Γόννων (Δημήτρης Κωστής): Μπαρμπαγιάννης, Ζαϊρές Γ., Γκουγκουλιάς Ν. (87΄Ζαϊρές Β.), Μπούμπουλης Α., Τσιντζιλώνης, Μπουζούκας (87΄Μπαλαούρας), Σερίφης, Μπούμπουλης Βαγ. (87΄Γκουγκουλιάς Δ.), Καραϊσκος (74΄Κολτσίδας), Γαγάρας, Μάντζαρης.

Κιλελέρ (Κώστας  Κατσάρας): Κουτσιρίμπας, Πανταζής, Μπαρούτας, Αντωνίου, Τσακίρης, Ντιντής (62΄ Γκουγκουλιάς), Βαγενάς (87΄ Φασούλας), Αργύρης, Κουβελάς, Τζέκας (59΄Χασομέρης), Αναγνώστης.

Διαιτητική τριπλέτα: Τζήλος, Δεδικούσης, Αναστασίου.