![](/Uploads/2022/10/c59e6787d0e7efe6b7ef8d4ae225babb_abdfd7d7-452c-424e-a11c-218c6416bca1_1.jpg)
Ένα σημαντικό ποσό μπήκε στα ταμεία της ΕΠΟ από αυτά που είχε δεσμεύσει η UEFA. Αναλυτικά η ανακοίνωση: «Από την Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία ανακοινώνεται ότι χθες κατεβλήθη από την UEFA στην Ε.Π.Ο. η δεύτερη δόση έναντι των οφειλόμενων από τριετίας, ύψους 3,6 εκατομμυρίων ευρώ.
To ποσό αυτό αντιστοιχεί στην τελευταία δόση των τηλεοπτικών δικαιωμάτων του προηγούμενου κύκλου αγώνων της Εθνικής Ομάδας (2018-2020) και η καταβολή του εκκρεμούσε από τον Αύγουστο του 2020».