![](/Uploads/2022/9/5d1f3c05769382f2bc813753fcb346e8_979b5dc3-f1cf-4d04-93f0-7ea53420390b.jpg)
Πρωτοβουλία για τις δυνατότητες διάσωσης του ΑΟΞ, μετά τις τελευταίες δραματικές εξελίξεις ανέλαβαν οι Παλαίμαχοι του ΑΟ Ξάνθης.
Με ανακοίνωση που εξέδωσε ο Σύλλογος Παλαίμαχων Ποδοσφαιριστών Ξάνθης, καλεί τους φίλους του ΑΟΞ σε συνάντηση για συζήτηση και αποφάσεις για το μέλλον της ομάδας. Η συνάντηση θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 28 Σεπτεμβρίου στις 20:00 στην αίθουσα συνεδριάσεων του Επιμελητηρίου Ξάνθης.