![](/Uploads/2022/9/b664da6547438199f2c133b11cdd448c_306943351_779518033160445_5811578910924099072_n.jpg)
Μια νέα σελίδα ανοίγει στην καριέρα του Τσαριτσανιώτη γυμναστή Ηρακλή Μαντζιώκα, ο οποίος από την Ελασσόνα και τον Π.Ο.Ε. πήγε στην Κρήτη και στα Χανιά, ομάδα του Β’ Ομίλου της Super League 2.
Αναλυτικά η ανακοίνωση: Η ΠΑΕ Χανιά ανακοινώνει την έναρξη συνεργασίας με τον Ηρακλή Μαντζιώκα, ο οποίος αναλαμβάνει καθήκοντα προπονητή φυσικής κατάστασης.
Είναι απόφοιτος του ΤΕΦΑΑ Τρικάλων με ειδικότητα «Προπονητής Φυσικής Κατάστασης» (Strength & Conditioning), κάτοχος διπλώματος UEFA D και του FIFA Diploma in Football Medicine.
Εχει εργαστεί σε επίπεδο Super League 2 σε Τρίκαλα, Αστέρα Βλαχιώτη, ενώ μέχρι πρότινος ήταν στον ΠΟ Ελασσόνας.