![](/Uploads/2022/9/983944bc297fac64314552aaa7196688_111.JPG)
Μία πολύ ωραία εκδήλωση έγινε το Σάββατο (17/9) στην πλατεία των Αγίων Αναργύρων Λάρισας και αφορούσε αποκλειστικά την ομάδα, τον τοπικό Ατρόμητο Αγίων Αναργύρων.
Της Βάσως Γκατζούλη
Η πλατεία γέμισε με πλήθος κόσμου, κάθε ηλικίας από μικρά παιδιά μέχρι ηλικιωμένους, που ήρθαν να δουν και να στηρίξουν την προσπάθεια της ομάδας.
Η ομάδα ετοιμάζεται για τη νέα ποδοσφαιρική χρονιά
Από την περσινή χρονιά πρόεδρος είναι ο κ. Γιώργος Μπαζάνας, έχοντας στη διοίκησή του ανθρώπους που στηρίζουν την όλη προσπάθεια, καθώς και την έμπειρη κ. Ρένα Μπακαρτζή (ταμίας της ομάδας) και βοηθά τα μέγιστα.
Προπονητής ανέλαβε ο φιλόδοξος κ. Δημήτρης Μητσής. Το ποδοσφαιρικό σχήμα έχει διατηρηθεί στο μεγαλύτερο μέρος του από την περσινή χρονιά και έχουν γίνει προσθήκες όπου χρειάστηκαν. Η ομάδα των Αγίων Αναργύρων θέλει να κάνει μία αξιοπρεπή πορεία και να είναι ανταγωνιστική στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΠΣΛ.
Την εκδήλωση τίμησαν
Από την Δημοτική Αρχή: Ο Αντιδήμαρχος Πολιτισμού κ. Αχιλλέας Χατζούλης, ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου του Δήμου Κιλελέρ κ. Σωτήρης Νταφόπουλος, καθώς και ο Πρόεδρος της ΔΕΥΑΚ κ. Αχιλλέας Βαρδακούλης.
Από την τοπική Κοινότητα ήταν: Ο Πρόεδρος της Τοπικής Κοινότητας κ. Ιωάννης Τσικρίκας, ο Πρόεδρος της Τοπικής Κοινότητας Κρανώνα κ. Κωνσταντίνος Τσιαγκλάνης, καθώς και ο Πρόεδρος της Τοπικής Κοινότητας Δοξαρά κ. Λάμπρος Παλιοκώστας.
Παρούσα σύσσωμη η Διοίκηση της ΕΠΣΛ. Ο Πρόεδρος κ. Δημήτρης Μπουχλαριώτης, καθώς και τα μέλη: Ο κ. Γιάννης Γκουτζαμάνης, ο κ. Ρένος Καρυώτης, ο κ. Αργύρης Γκρίμπας, ο κ. Λευτέρης Γρηγοριάδης, ο κ. Αντώνης Στεργιούλας, ο κ. Ανδρέας Καρακάσης, ο κ. Πέτρος Μπανιάς, ο κ. Δημήτρης Καρκατσέλας και ο κ. Γιάννης Έξαρχος.
Επίσης βρέθηκε ο Παρατηρητής Διαιτησίας κ. Κώστας Κουρδής, καθώς και Πρόεδροι άλλων Σωματείων όπως, ο κ. Γιώργος Ακριβούλης (Παναγροτικός Νίκαιας – Δημοτικός Σύμβουλος Κιλελέρ), ο κ. Αθανάσιος Τόλλιας (Ελευθεραί).
Η ομάδα των Αγίων Αναργύρων βρέθηκε σύσσωμη μαζί με τον προπονητή στην εκδήλωση, καθώς και όλη η διοίκηση.
Ο κόσμος διασκέδασε μέχρι τελικής πτώσης απολαμβάνοντας την υπέροχη βραδιά με το ξεσηκωτικό πρόγραμμα, που ετοίμασαν οι: κ. Μιχάλης Παπαματθαίου, Κατερίνα Βάσσου και Αχιλλέας Καλτσογιάννης.
Τα λόγια του προέδρου της ΕΠΣΛ
![](/Uploads/2022/9/c37544d0d13f8a645416d34fb1b00770_DSC_0078.JPG)
Το λόγο στο βήμα πήρε ο πρόεδρος της Ένωσης κ. Δημήτρης Μπουχλαριώτης, που ήταν εμφανώς συγκινημένος, καθώς είναι και ο τόπος καταγωγής του. Είπε πως πριν 21 χρόνια όταν έγινε η επανίδρυση της ομάδας ήταν και εκείνος μέλος της διοίκησης, τότε λοιπόν ο γιος του ο Αχιλλέας ήταν μόλις ενός έτους και σήμερα μετά από τόσα χρόνια έφτασε η ώρα, που είναι πλέον αυτός στη διοίκηση της ομάδας με σκοπό να προσφέρει.
Τόνισε πάσει θυσία, να μείνουν ζωντανά τα σωματεία στα χωριά, γιατί όπως είπε ο αθλητισμός είναι και κοινωνικό γεγονός. Με τις εκδηλώσεις που γίνονται, οι άνθρωποι βρίσκονται κοντά ο ένας με τον άλλον, ανταλλάσουν απόψεις και σίγουρα περνάνε όμορφα μετά από χρόνια.
*Το athleticlarissa ευχαριστεί θερμά την διοίκηση της ομάδας των Αγίων Αναργύρων και εύχεται καλή πορεία στο πρωτάθλημα. Ακολουθούν χαρακτηριστικές εικόνες από την όμορφη εκδήλωση που κράτησε μέχρι τις πρώτες πρωινές ώρες!
![](/Uploads/2022/9/0ff990b96cbcf1cac933b87be8fff22c_DSC_0002.JPG)
![](/Uploads/2022/9/90a181e6d717652388f27c9b392862b8_DSC_0003.JPG)
![](/Uploads/2022/9/64abd50e44e00ae703b324fae6427a8e_DSC_0007.JPG)
![](/Uploads/2022/9/21d4e0ab368875e703b8bcf0b8e4a26a_DSC_0008.JPG)
![](/Uploads/2022/9/29e57bd0eae21dfd3d12e51dd8b51306_DSC_0014.JPG)
![](/Uploads/2022/9/6a7cb422fb78a73bb0d330835756a9d7_DSC_0015.JPG)
![](/Uploads/2022/9/d2ec8c42420a47aa1b1354eaca3e718e_DSC_0016.JPG)
![](/Uploads/2022/9/6d38f233d40572e328f9a2aab8e64274_DSC_0019.JPG)
![](/Uploads/2022/9/d3f07fb5c061eb288c3b4413787559b3_DSC_0023.JPG)
![](/Uploads/2022/9/d07586392084d8c7508b9d52416528c0_DSC_0025.JPG)
![](/Uploads/2022/9/b5306817a9ca15eddff80b476067d750_DSC_0027.JPG)
![](/Uploads/2022/9/753e4429e8191d4c6b278bd48bea097f_DSC_0028.JPG)
![](/Uploads/2022/9/7ec493a6a9f102172c5493c3d7469181_DSC_0029.JPG)
![](/Uploads/2022/9/fcf32fa625e1f68cd530fb7ca02f9f45_DSC_0031.JPG)
![](/Uploads/2022/9/55d5d13b6df4a1d97f0c91bdc7f4765a_DSC_0032.JPG)
![](/Uploads/2022/9/05ef866b0470a9a1f3e73843813d5fee_DSC_0037.JPG)
![](/Uploads/2022/9/e8a78c07905e189e91d999f102a161a2_DSC_0040.JPG)
![](/Uploads/2022/9/816af36035fa5e43d976acece18f5027_DSC_0041.JPG)
![](/Uploads/2022/9/79777ef049cde158b7e55a2f36b99c80_DSC_0044.JPG)
![](/Uploads/2022/9/f9e4022f45154a9244ac0917457bf4de_DSC_0047.JPG)
![](/Uploads/2022/9/d77ddc6d43f108bc6a0a3c4534def2ca_DSC_0048.JPG)
![](/Uploads/2022/9/920c4fbd323a6a1373a572ce49006305_DSC_0051.JPG)
![](/Uploads/2022/9/e47629ec8d01a546e71ab18c4e9e2986_DSC_0052.JPG)
![](/Uploads/2022/9/b871d13a977307cbcecea02058b42e7f_DSC_0054.JPG)
![](/Uploads/2022/9/4a6c7246e12edba4b2c0f121e9e337ca_DSC_0055.JPG)
![](/Uploads/2022/9/fe552f72d21d5a3c3de4e663238c46f9_DSC_0056.JPG)
![](/Uploads/2022/9/fa3d8d0116e877b59d7a011f5265a0f1_DSC_0057.JPG)
![](/Uploads/2022/9/c4622e1c718e190b3a8d2881bdecfbd3_DSC_0059.JPG)
![](/Uploads/2022/9/73525f35c3ef695d0986d58f19812000_DSC_0060.JPG)
![](/Uploads/2022/9/3d48427628f64f8bd9569f98ce424d52_DSC_0061.JPG)
![](/Uploads/2022/9/2382030c04926b14e1318ea002fde037_DSC_0064.JPG)
![](/Uploads/2022/9/9f1119ea340e6e90669adf82779dd08f_DSC_0065.JPG)
![](/Uploads/2022/9/90cef604aa9965555305f4cdf47a871a_DSC_0069.JPG)
![](/Uploads/2022/9/d7bae80a24778732e7d914cc29d3c796_DSC_0071.JPG)
![](/Uploads/2022/9/97eab683a39fd51e1034ceb2f9e346c8_DSC_0075.JPG)
![](/Uploads/2022/9/b4164a21d9687717b6aee0ec3af65efa_DSC_0077.JPG)
![](/Uploads/2022/9/a30d52475dd0b6ccff4ade0eadc84293_DSC_0082.JPG)
![](/Uploads/2022/9/91d5bd6aca244d2b932938376f594b0d_DSC_0083.JPG)
![](/Uploads/2022/9/fd037814c1299e935094413755bd4ffa_DSC_0084.JPG)
![](/Uploads/2022/9/dea23a21ce064cc09ef58190967fe4c3_DSC_0088.JPG)
![](/Uploads/2022/9/26164d1e985bf18528fb5c885c74f897_DSC_0098.JPG)
![](/Uploads/2022/9/63267fe203dccf3894ec288d1344fbfc_DSC_0100.JPG)
![](/Uploads/2022/9/a7e98f4e96c85c0d4e47601b3e5a8172_DSC_0101.JPG)
![](/Uploads/2022/9/60f2a9de457d0df82dcb918a34b6e21a_DSC_0103.JPG)
![](/Uploads/2022/9/1e8890d26aa2c0f6ec9f6b192743f987_DSC_0109.JPG)
![](/Uploads/2022/9/288444d2483d3014251d807494e2ac61_DSC_0111.JPG)
![](/Uploads/2022/9/4e5743973b5d7db51ed1154417e35586_DSC_0112.JPG)
![](/Uploads/2022/9/91b03f980a933b4a46acc9ab4d1e7d4e_DSC_0115.JPG)
![](/Uploads/2022/9/4a91b2b5afc95f25a90968ed3add0ee0_DSC_0116.JPG)