Νίκη για τον Αχιλλέα Φαρσάλων

Ο Αχιλλέας Φαρσάλων στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι στο Δημοτικό Στάδιο των Φαρσάλων κατάφερε να νικήσει με σκορ 5-3 κόντρα στον Παναγροτικό Νίκαιας.

Οι δυο ομάδες έδειξαν τις επιθετικές διαθέσεις τους από τα πρώτα λεπτά καθώς μόλις στο 4′ ο Χριστοδούλου πέτυχε το 0-1.

Ο Αχιλλέας «απάντησε» άμεσα καθώς στο 11′ ο Γκαραλιάκος πέτυχε το 1-1, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Κερμελίδης έφερε «τούμπα» την αναμέτρηση και έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες του Βασίλη Μπακογιάννη είχαν ένα εξαιρετικό διάστημα σκοράροντας τρία τέρματα σε λιγότερο από 20 λεπτά, όταν αρχικά στο 57′ ο Κερμελίδης πέτυχε το 3-1, ενώ στο 72′ ο Φουρίκης πέτυχε το 4-1, με τον Γκαραλιάκο να σκοράρει στο 75′ για το 5-1.

Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν αρχικά στο 80′ με τον Γκουντίκα ενώ στο 82′ ο Γκανάβας πέτυχε το τελικό 5-3.

Αχιλλέας Φαρσάλων (Βασίλης Μπακογιάννης): Μαργαρίτης, Τσούλης Θ., Πατσιούρας, Καραμπάλιος (70′ Μπαιράμι), Χατζόπουλος, Τσούλης Δ., Γανός, Φουρίκης, Γκαραλιάκος, Κερμελίδης (75′ Λαβαντσιώτης), Ιωαννίδης.

Παναγροτικός Νίκαιας (Χρήστος Καπελιάνης): Κωνσταντίνου, Σέτζας, Δημητρόπουλος, Περήφανος, Ψαρούλης, Χουσενάϊ, Τσιάρας, Γκανάβας, Γκουντίκας, Χριστοδούλου, Πετράκης (70’ Μπαλανίκας).

Διαιτητική τριπλέτα: Δεληγιάννη, Σκυβαλίδας, Σκριάπας.