Μεγάλη νίκη για τον Απόλλωνα Λάρισας

Μεγάλη νίκη σημείωσε ο Απόλλων Λάρισας την Κυριακή (27/3) στη Φιλιππούπολη κόντρα στην Αναγέννηση Καρδίτσας με σκορ 2-1.

Στο +5 από τη ζώνη του υποβιβασμού η ομάδα της λάρισας. Οι γηπεδούχοι του Θωμά Γράφα άνοιξαν το σκορ με πέναλτι του Βίγια στο 12ο λεπτό και διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 55ο λεπτό με σουτ Νούσιου, ενώ οι φιλοξενούμενοι απλά μείωσαν στο 90′ με σουτ του Μπαντιμπαγκά.

Απόλλων Λάρισας (Θωμάς Γράφας): Αστράς, Γιαννίτσης, Μπαλογιάννης (86′ Καραμόκο), Χατζής, Τιμπουέ, Καλούσης, Βίγια, Πετράκης (81′ Λουκάς), Νούσιος, Λίταινας, Σταματής.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Περικλής Αμανατίδης): Γκέκας, Κουτρομάνος (81′ Μπιανκόνι), Κοτσώνης, Σταμόπουλος, Γκίνη (46′ Πολίτης), Δημούτσος (61′ Καρρίκι), Λαγός, Μπάλλας (81′ Μάνιος), Αθανασιάδης, Μπαντιμπαγκά, Βιδάλ (61′ Μπενγκόα).