Τρίποντο για την Πελασγιώτιδα κόντρα στην μαχητική Μάνδρα!

Πελασγιώτιδα και Μάνδρα διασταύρωσαν τα ξίφη τους με τελικό νικητή την «Πέλα» στο γήπεδο Κουλουρίου με τελικό σκορ 2-0.

Το πρώτο ημίχρονο είχε δύναμη ανάμεσα στις δύο ομάδες με την «Πέλα» να έχει την υπεροχή και να χάνει ευκαιρίες, στην επανάληψη οι γηπεδούχοι είχαν ένα οριζόντιο δοκάρι και τα δύο γκολ.

Από την άλλη όμως και η Μάνδρα είχε τις δικές της ευκαιρίες χωρίς όμως να καταφέρει να σκοράρει.

Στο 2’ καλό σουτ του Ντογκάνι από πλεονεκτική θέση η μπάλα πέρασε άουτ.

Στο 14’ από θέση τετ α τετ ο ίδιος παίκτης έστειλε τη μπάλα άουτ. Την ίδια τύχη είχε και το σουτ του Τσιγγάνη στο 40’.

Στο ίδιο λεπτό ο Μανώλης Ζούγκα έκανε το σουτ το οποίο πέρασε σύριζα άουτ.

Στο 60’ το σουτ του Τσιαντούλη βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι.