Ακόμα σκοράρει η Δόξα Ομορφοχωρίου!

Γκολ και θέαμα απόλαυσαν οι αρκετοί φίλαθλοι και των δύο ομάδων, το Σάββατο (26/2) το απόγευμα στο γήπεδο της Δόξας Ομορφοχωρίου, όπου τοπική Δόξα επιβλήθηκε άνετα της Χαραυγής με 8-2!

Η Δόξα ήτανε ανώτερη σε όλη την διάρκεια του αγώνα, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, όπου κατάφερε να πετύχει τα εφτά από τα οχτώ τέρματα. Ο Αλέκος Σφέτσος σημείωσε χατ - τρικ  και τα υπόλοιπα τέρματα σημείωσαν οι, Τσακαβιτης, Τζόγκας, Ροδίτης και Καρανταγλής.

Στην επανάληψη η Δόξα έριξε τον ρυθμό του αγώνα και πέτυχε άλλο ένα τέρμα με τον Αβραμίδη.

Η διοίκηση και οι ποδοσφαιριστές της ομάδας αφιερώνουν την σημερινή νίκη της ομάδας, στον προπονητή τους κ. Μανώλη Γαραζανάκη, όπου σήμερα απουσίαζε , εκτός Λάρισας για να παραστεί στο μνημόσυνο του γαμπρού του, που έφυγε τόσο άδικα σε ηλικία 38 ετών.

Χρέη πρώτου προπονητή, ανέλαβε ο βοηθός του, Μωραΐτης Γεώργιος, ο οποίος τα πήγε περίφημα στο κοουτσάρισα της ομάδας.

Δόξα Ομορφοχωρίου (Μωραΐτης): Μπίτης, Μαξιμιάδης, Ροδίτης (55’ Σελόπουλος), Καρανικόλας, Μουστάκας, Δοδοντσάκης, Τσακαβίτης (60’ Τζαλαμπύρας), Τζόγκας, Καρανταγλής, Σφέτσος (70’ Χατζόπουλος), Αβραμίδης.