Γκολ και θέαμα στην πρεμιέρα των πλέι-άουτ

Δήμητρα Γιάννουλης-Αστραπή Νέας Πολιτείας 3-0

Η Δήμητρα Γιάννουλης επικράτησε εντός έδρας της Αστραπής Νέας Πολιτείας με σκορ 3-0 στην πρεμιέρα των πλέι – άουτ. Ο Γιώργος Καρβούνης σκόραρε στο 37′ και 86′ για τους νικητές. Στο 30’ ο Γιώργος Καρβούνης είχε δοκάρι.

Η Δήμητρα Γιάννουλης στο 88’ με ωραίο ανάποδο «ψαλίδι» του Αντώνη Ραμάι έκανε το 3-0, με τον ίδιο να αποβάλλεται στο ίδιο λεπτό λόγω δεύτερης κίτρινης κάρτας που πανηγύρισε το γκολ (έβγαλε τη φανέλα).

Δήμητρα Γιάννουλης (Αχιλλέας Μανάκας – Θανάσης Δουζένης): Κοτλής, Σαπάκος, Αετόπουλος, Ντόκος, Κουρούτσαλης, Ντούφας, Μπάμπαλης, Ραμάι, Μπάκος (88′ Χατζηγρηγορίου Αν.), Καρβούνης, Σπανός (80′ Φώτος).

Αστραπή Ν. Πολιτείας (Γιάννης Σιάρκος): Φαρμάκας, Κυρίτσης, Σκόμπας, Κατσιάνος, Παπανικολάου, Πέτρου (84′ Δράμης), Μαριγκούδης (70′ Κυριάκος), Βρούβας (58′ Κωνσταντίνου), Φίλης (84′ Μπομπότης), Φασούλας, Ζαρκαδής (70′ Καλτσάς).

Διαιτητική τριπλέτα: Νίτσας, Γκαρέλης, Δεληγιάννη Α.

ΠΑΟΛ Αβέρωφ –Δαμασιακός 1-1

Το ματς στο Αβέρωφ κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι το τελευταίο σφύριγμα. Οι γηπεδούχοι σκόραραν στο 94’ με τον Μπέη και ένα λεπτό μετά ο Τσούτσας ισοφάρισε για το τελικό σκορ!

ΠΑΟΛ Αβέρωφ (Φώτης Πλίτσης): Μάνος, Βαρσάμης, Μπαντέλας, Σπαρτής, Στεργίου, Γκουγκουλιάς, Κανιούρας, Κουτζαηλίας, Γραμμένος (82′ Κουτσογιάννης), Μπέης (90’+4′ Γκιόσα), Ζήκος (65′ λ.τ. Παπαναστασούλης).

Δαμασιακός (Βασίλης Νάρης): Νικολακούλης, Ιωαννίδης, Οικονόμου, Μπακαΐμης, Μουσιάρης Θ. (46′ Σκούπρας), Δούκας, Μουσιάρης Δ., Δεληχάς (20′ λ.τ. Τσιάλτας), Λέτσιος Στ. (60′ Κυρατζής), Λούτσος Στ., Τσούτσας.

Διαιτητική τριπλέτα: Βλιώρας, Στάικος, Μάνος.

Ολυμπιακός Αμπελιάς-ΑΣ Βορειοηπειρωτών "Ο Πύρρος" 1-1

Από έναν βαθμό απέσπασαν Ολυμπιακός Αμπελιάς και Πύρρος (1-1). Ο Ντανιέλ Σάρρα ήταν αυτός που έδωσε το προβάδισμα στο 24’ λεπτό στον Πύρρο με σουτ.

Ο Αποστόλης Τσαπατώρης με δικό του γκολ έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στους στο 87’ στην Αμπελιά. Οι γηπεδούχοι είχαν ευκαιρίες με τους Χύσα, Καρατζούκο, Χατζή και Τσαπατώρη, ενώ οι φιλοξενούμενοι με τους Γιώργη, Βίλλη και Σάρρα.

Ολυμπιακός Αμπελιάς (Δημήτρης Βλάχος): Παπαγούλας, Κοτρώτσιος Χρ. (65′ Πλίτσης), Νικολακούλης, Αντωνίου, Χάμος, Πετράκης (80′ Χριστοδούλου), Καρατζούκος (65′ Νταμπαλέτσιος), Μπλάντας (46′ Ζέρβας), Τσαπατώρης, Χατζής, Χύσα (80′ Δεμίσης).

Πύρρος (Γιάννης Τσαλάγγας): Κιλιργιώτης, Μάρης, Τσιόγκας, Αλλιάι, Βίλλης, Τσιρογιάννης, Σκαφιδάς, Σάρρα, Γιώργης (75′ Σινάν), Νικούλης (87′ Βύρλας), Τσιαμούρας (70′ Λάττα).

Διαιτητική τριπλέτα:΅Αντωνίου, Κοτούμπας Δ., Μπουρονίκος.

Δόξα Αργυροπουλίου-Αμπελωνιακός 3-1

Νίκη με σκορ 3-1 για το Αργυροπούλι κόντρα στον Αμπελωνιακό. Ο Αποστόλης Φουρτούνας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 10′ έκανε το 1-0.

Ο Αμπελωνιακός έφερε το ματς στα ίσα στο 45’ με τον Σπύρο Μπαρούτζα. Στο 75′ οι γηπεδούχοι πήραν ξανά το προβάδισμα με πέναλτι του Βαλάντη Σακοράφα (το κέρδισε ο Αλέξης Τζατζάκης). Το τελικό 3-1 έκανε ο Αλέξανδρος Καλόγηρος στο 86’.

Δόξα Αργυροπουλίου (Στέλιος Μπαχτσιβάνος): Ξύτσας, Τασλακίδης (65′ Καραλής Ι.), Μπουζούκας, Καραγιάννης, Γουναράς, Φουρτούνας (46′ Καλόγηρος), Σακοράφας (80′ Παραφέστας), Καραλής Π., Ανδρεόπουλος (90′ Μπαμπάκος), Σαμπανλάρι, Τζατζάκης (80′ Ολομάνι).

Αμπελωνιακός (Δημήτρης Αλεξανδρής): Βραζιτίκος, Ντανίκας, Πόνηρος, Κολιός, Αλατάς, Μεσημέρης, Γκιόνα, Χατζηλιόντας, Κυρίτσης, Μπαρούτζας, Λέκα.

Διαιτητική τριπλέτα: Μπουρουζίκας, Παπαγεωργίου, Μίχος.

Σμόλικας Φαλάνης-Όλυμπος Γόννων 1-4

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για τους Γόννους μέσα στη Φαλάνη. Ο Σμόλικας αν και προηγήθηκε στο 28′ με τον Χαράλαμπο Λάλλο δεν κατάφερε να πάρει κάτι από το ματς.

Η ισοφάριση ήρθε στο 37’ με τον Βαγγέλη Μπούμπουλη με δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή των γηπεδούχων. Ο Νίκος Μάντζιαρης (είχε και δοκάρι στο 70’) στο 55’ λεπτό έκανε το 1-2.

Στο 72’ ο Νίκος Γαγάρας ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 1-3  και ο Βαγγέλης Μπούμπουλης στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό 1- 4.

Σμόλικας Φαλάνης (Γιώργος Μάτος): Παπαγιάννης, Χασιώτης, Λιάκος, Μανακούσιος Θ., Λάλλος, Παπαθανασίου, Παπαγεωργίου, Γκαλμπογκίνης, Καρυώτης, Πρισακάρου, Μανακούσιος Δ.

Όλυμπος Γόννων (Δημήτρης Κωστής): Μπαρμπαγιάννης, Ζαϊρές, Γκουγκουλιάς, Μπούμπουλης Αθ., Συγκούνας (60′ Τσιντζιλώνης), Γκαμπέτας (80′ Τσούγιας), Σερίφης, Μάντζιαρης, Γαγάρας, Κόκρας, Μπούμπουλης Ευάγγ.

Διαιτητική τριπλέτα: Ντελέζος Ι., Καραμπούλας, Σκυβαλίδας.