Ισοπαλία για την ΑΕΛ Κ17 στο Βόλο με καλή εμφάνιση

Το Σάββατο (19/2) στο αθλητικό κέντρο «Όλγα Βασδέκη» του Βόλου, διεξήχθη η αναμέτρηση του ΝΠΣ Βόλου με την ΑΕΛ σε επίπεδο Super League K17.

Οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0 με την ΑΕΛ να έχει τις ευκαιρίες και να παρουσιάζεται ιδιαίτερα δυναμική. Το ματς διεξήχθη στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του ομίλου Β’. Η ομάδα του Ζήση Ζιάγκα μόχθησε για το αποτέλεσμα μέχρι το τέλος του αγώνα.

Στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΛ είχε μία πολύ καλή στιγμή με μία κεφαλιά του Κουκουράβα από πλεονεκτική θέση, ενώ στην επανάληψη η ΑΕΛ είχε σημαντικές ευκαιρίες να σκοράρει.

Στην επανάληψη ο Νινίκας έχασε τετ α τετ, σημαντική στιγμή είχε και ο Πινακάς αλλά και ο μαχητικός Βλιώρας.

Η ΑΕΛ από το 70’ έπαιξε με παίκτη λιγότερο αφού αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Πινακάς για διαμαρτυρία, μία απόφαση πολύ τραβηγμένη από τον διαιτητή που αδίκησε την ΑΕΛ στη συγκεκριμένη φάση.

Την επόμενη αγωνιστική (21η) η ΑΕΛ Κ17 θα υποδεχθεί τον ΠΑΣ Γιάννινα στη Λάρισα.

ΑΕΛ (Ζήσης Ζιάγκας): Αντωνόπουλος Λ., Ντιντής, Κουκουράβας (72’ Μπαγιώτας), Μπάντελης, Πιτσιδήμος, Μπαντραλέξης, Λάζος, Νινίκας (85’ Μπόγδανος), Πινακάς, Κούρτης (60’ Χαλδούπης), Βλιώρας (85’ Χονδρής).