Ισοπαλία για την ΑΕΛ Κ17 (PICS)

Αγωνιστική υποχρέωση για την ΑΕΛ Κ17 την Κυριακή (13/2) στο φιλόξενο γήπεδο Γόννων.

Η ομάδα της ΑΕΛ υποδέχθηκε την Λαμία στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου του πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

ΑΕΛ και Λαμία αναμετρήθηκαν και πάλεψαν για το αποτέλεσμα με την ομάδα της ΑΕΛ να κάνει την δική της προσπάθεια.

Τελικό αποτέλεσμα 1-1, με την ΑΕΛ να παίρνει τον βαθμό με γκολ του Βλιώρα (70’) από εξαιρετική προσπάθεια του Κουκουράβα.

Μετά απο αυτό το αποτέλεσμα η ΑΕΛ έχει 7 βαθμούς και είναι στην 8η θέση, ενώ η Λαμία έχει 10 βαθμούς και είναι στην 7η θέση.

Η ομάδα του Ζήση Ζιάγκα βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, όμως πάλεψε έκανε το 1-1 και στο τελευταίο 20λεπτο θα μπορούσε να πάρει και τη νίκη αφού έχασε σημαντικές ευκαιρίες με τους Βλιώρα, Γκόλτσιος (τετ α τετ) και Ασίκογλου.

Σίγουρα στην ΑΕΛ κρατάνε την προσπάθεια που έκαναν και συνεχίζουν δυναμικά για τα επόμενα παιχνίδια, αφού οι παίκτες της ομάδας έχουν μεγάλες δυνατότητες.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση είναι με τον ΝΠΣ Βόλο εκτός έδρας.