Ισοπαλία στην Τερψιθέα

Μαχητής Τερψιθέας και Αναγέννηση Δ.Αρμενίου έμειναν στο 1-1 σε ένα δυνατό ματς για την Γ’ ΕΠΣΛ.

Το ντέρμπι κορυφής της 7ης αγωνιστικής του 3ου Ομίλου δεν ανέδειξε νικητή σε ένα μέτριο ποιοτικά ματς με λίγες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες.

Ο Μαχητής παρουσιάστηκε ανταγωνιστικός στο πρώτο μέρος με το Αρμένιο να ανεβάζει στροφές στην επανάληψη.

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Γιάννης Δάσσιος στο 24’ λεπτό με  ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ με αυτό να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 60′ το σουτ του Γιάννη Δάσσιου κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Καραδημήτρη για τον Μαχητή που είχε την ευκαιρία σε εκείνο το χρονικό σημείο να σκοράρει ξανά.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας στο 90′, με πλασέ του Βασίλη Καραμήτρου.

Μαχητής Τερψιθέας (Βαγγέλης Μπρισίμης – Θοδωρής Εμμανουήλ): Νότας, Ιωάννου, Γκαραγκούνης, Παπαδημητρίου, Δάσσιος, Φανίδης (78′ Καραμανώλας), Καφφές Ζ. (85′ Κανελλίδης), Ριζούλης (85′ Καφφές Στ.), Ηλιούδης (87′ Κατσαβριάς), Φούντας, Τζάνακας.

Δόξα Αρμενίου (Βασίλης Καψούρης): Καραδημήτρης, Ψάρρας, Ζιόμπουρας, Καραπέτσας, Ρουμπιές, Νασιούλας, Κατσογιάννης, Χατζόπουλος (75′ Σπανός), Καραμήτρος, Καψούρης, Βισβίκης (46′ Χατζής).

Διαιτητική τριπλέτα: Δημεράς, Κοντογιώργος, Σκριάπας.