Πολλές (Χ)αμένες ευκαιρίες στη Ροδιά!

Το παιχνίδι στην Ροδιά ανάμεσα στον Αμπελωνιακό και την Δόξα Βλαχογιαννίου έληξε χωρίς σκορ 0-0.

Και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες, όμως καμία τελικά δεν κατάφερε να την στείλει στα δίχτυα.

Στο 10’ ο Αλατάς έκανε το σουτ από πλεονεκτική θέση, έβγαλε ο Γραβάνης. Στο 20’ ο Βογιατζής βρέθηκε σε θέση τετ α τετ, έστειλε τη μπάλα άουτ.

Στο 30’ ύστερα από τη σέντρα του Κοντοθανάση, το πλασέ του Μπάκου δεν βρήκε δίχτυα.

Στο ίδιο λεπτό την κεφαλιά του Αλεξίου Σ. έδιωξε ο Γραβάνης. Στο 70’ αυτή τη φορά ο Γκιόνας έκανε το σουτ, ο Γραβάνης ήταν και πάλι εκεί.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Αλεξίου είχε οριζόντιο δοκάρι. Στο 80’ και 85’ Μπάκος και Πατσής έστειλαν τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Και στο 90’ ο Βούκιας από καλή θέση δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Αμπελωνιακός (Δημήτρης Αλεξανδρής): Καρκατσέλας, Μαυρίδης (46’ Αλεξόπουλος Α.), Πάνου, Κολλιός, Αλατάς, Αλεξόπουλος Σ., Κυρίτσης (78’ Γωγάκος Γ.), Σίλβι (46’ Ντανίκας), Γκιόνα Ν., Μπαρούτζας (85’ Κέρι), Βογιατζής (60’ Βούκιας).

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Γραβάνης, Παληγιάννης, Γκουρομπίνος, Φράντζας, Κυπαρίσσης, Μπάκος, Πέτρου (57’ Πατσής), Κοντοθανάσης, Φακίτσας Σ., Γελαλής (55’ λ.τ. Αλεξίου), Φουρκιώτης (75’ Τατσιγιάννης).

Διαιτητική τριπλέτα: Μπουρουζίκας, Γκαρέλης, Μίχος.